Rolki, rower, a może hulajnoga

Komputeryzacja i coraz nowsze technologie montowane w autach, kuszą użytkowników, by korzystali oni jak najrzadziej z możliwości wychodzenia z domu lub poruszania się bez napędu silnikowego. Producenci często mówią nam o wydajności, ekologii, oszczędnościach, a nawet o czasie, który możemy poświęcić na to rozrywkę – jednak czy nie jest tak, że wyjście z domu i krótka podróż do sklepu może być wyjątkową rozrywką na świeżym powietrzu? Oczywiście, że tak!

Jaki więc środek transportu wybrać, jeśli dostępne mamy takie możliwości jak: rower, rolki i hulajnoga lub deskorolka?

Od roweru, przez rolki, aż po hulajnogę

Oczywiście dla większości osób, rower wydaje się być najbardziej atrakcyjną propozycją, ponieważ do jazdy nie potrzebujemy paliwa, jest w miarę szybki i zwrotny, a przemieszczanie się nim jest komfortowe i gwarantuje powiew wiatru w najbardziej gorące dni. Deskorolka i rolki wymagają dużo więcej umiejętności i sprawności fizycznej, więc nie zawsze będą dla każdego odpowiednie. Świetnym rozwiązaniem wydaje się być zatem hulajnoga, która nie ma żadnych ograniczeń wiekowych.

Skoro rower to taki świetny środek transportu, to czemu tak niewiele osób z niego korzysta? Warto zaznaczyć, że większość mieszkańców miast, mieszka w blokach, w których nie ma na tyle miejsca, by magazynować tak duże wyposażenie. Dodatkowo dobrej jakości rowery, mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych, więc nie każdego stać na taki wydatek – nie wspominając nawet o kosztach utrzymania, gdyż zwykła opona może wiązać się z kosztem kilkuset złotych.

Hulajnoga dla młodych i dorosłych

W czasach, w których największą rolę odgrywa poważna praca, pieniądze i pozycja, coraz częściej szukamy sposobu, by wrócić chociaż na chwilę do czasów młodości. O ile rolki i deskorolka są zbyt niebezpieczne, by korzystać z nich bez większego doświadczenia, o tyle w dużych miastach, coraz częściej możemy spotkać ludzi poruszających się na hulajnogach. W niektórych pojawiły się nawet wypożyczalnie, podobne do tych z rowerami.

Producenci oczywiście nie są obojętni na potrzeby swoich klientów, dlatego w swojej ofercie nie tylko posiadają wyposażenie dla młodzieży i dzieci, ale już w każdym sklepie sportowym można znaleźć model posiadający opcję regulacji dla dorosłego człowieka. Warto dodać inną jakość sprzętu i części, ponieważ niewielkie kółka odeszły w niepamięć, a zamieniły je między innymi duże koła z oponami i felgami, gdyż w ten sposób pozwalają jeździć po kostce brukowej, nierównościach i przede wszystkim terenach zielonych, jeśli pojawi się tylko taka potrzeba.

Artykuł powstał we współpracy z https://be-active.pl/pol_m_skating_hulajnogi-193.html

[Głosów:2    Średnia:4/5]