Jakich produktów używać do pielęgnacji twarzy?

Pielęgnacja twarzy dla wielu kobiet stanowi niezwykle ważny i wręcz nieodzowny element każdego dnia, bez którego nie wyobrażają sobie porannej i wieczornej toalety. I bardzo dobrze, bowiem tylko systematyczna i staranna pielęgnacja jest w stanie przynieść pożądane efekty. Dlaczego jest tak bardzo istotna? Otóż upływający czas, w parze z niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, jest bezlitosny dla skóry twarzy, która każdego dnia traci cenne substancje odpowiedzialne za zachowanie młodego wyglądu i dobrej kondycji. Zapobiec temu zjawisku możemy tylko w jeden sposób – skupiając się na pielęgnacji skóry twarzy i doceniając jej wartość każdego dnia. Aby jednak umiejętnie pielęgnować cerę, musimy wiedzieć, jakie kosmetyki są nam do tego niezbędne. Po które produkty przeznaczone do pielęgnacji warto sięgnąć?

Pielęgnacja twarzy – o czym nie możesz zapomnieć?

Niezwykle szeroki wybór kosmetyków sprawia, że z jednej strony pielęgnacja twarzy jest bardzo prosta (większość produktów jest łatwa i szybka w użyciu), z drugiej zaś trudna i wymagająca – jak bowiem spośród tak wielu preparatów wybrać właściwy? Które kosmetyki są nam potrzebne, a które niekoniecznie? Aby nie pogubić się w natłoku informacji przepełnionych złotymi radami dotyczącymi tego, jak pielęgnować cerę”, trzeba zacząć od samego początku, czyli od ustalenia rodzaju cery i zrozumienia indywidualnych potrzeb skóry twarzy. Zaznajomienie się z wymaganiami skóry i jej problemami nie tylko w zdecydowany sposób ułatwia wybór właściwych produktów, ale też zwiększa szansę na ich skuteczność, i w to w krótkim czasie.

Zawsze, bez względu na rodzaj cery, pielęgnacja twarzy powinna dotyczyć zapewnienia jej optymalnego poziomu nawilżenia. O tym fakcie w żadnym wypadku nie można zapomnieć. Każdy rodzaj cery, co warto podkreślić, wymaga nawilżenia, także cera tłusta! To właśnie niewystarczający poziom nawilżenia skóry twarzy w dużej mierze odpowiada za wiele problemów, które jej towarzyszą. Do tego celu najlepiej więc wybierać produkty zwierające silnie działające substancje nawilżające, jak np. maski na tkaninie z linii Moisture+ marki Garnier. Wśród nich znalazły się produkty nawilżające dedykowane każdemu rodzajowi skóry twarzy, co w zdecydowany sposób ułatwia znalezienie właściwego kosmetyku.

Codzienna pielęgnacja twarzy – jakich kosmetyków używać?

Wiemy już, jak bardzo istotna jest codzienna pielęgnacja twarzy. Teraz pora ustalić, przy zastosowaniu jakich kosmetyków powinna się odbywać.

Pierwszym etapem w codziennej pielęgnacji jest dogłębne oczyszczanie skóry twarzy, które pozwala pozbyć się z jej powierzchni wszelkich zanieczyszczeń i przygotować ją do dalszych zabiegów. Pielęgnacja twarzy poprzez oczyszczanie wymaga zastosowania preparatów myjących. W zależności od indywidualnych przyzwyczajeń i konkretnych potrzeb skóry, może to być: mleczko do demakijażu, płyn do demakijażu, żel do mycia twarzy oraz tonik. Możemy też wszystkie te produkty zastąpić jednym – płynem mineralnym, np. L’Oréal, Bielenda lub Prefecta.

Pielęgnacja twarzy na kolejnym etapie dotyczy zastosowania właściwe dobranych kremów, uwzględniających kondycję skóry oraz jej potrzeby. Dla skóry suchej najlepszy będzie krem nawilżająco – odżywczy, dla tłustej redukujący ilość wydzielanego sebum. W zależności od własnych preferencji możemy wybrać krem na dzień i na noc lub wykorzystać jeden uniwersalny produkt. Jego działanie, szczególnie wokół wrażliwej skóry oczu, możemy wzmocnić stosując silnie skoncentrowane serum, np. wygładzające marki L’Oréal. Codzienna pielęgnacja twarzy powinna zostać uzupełniona około 2 razy w tygodniu poprzez zastosowanie peelingu złuszczającego martwy naskórek oraz o dobraną do potrzeb maseczkę do twarzy.  

[Głosów:1    Średnia:5/5]