Najskuteczniejsze suplementy na poprawę pracy mózgu

Coraz częściej występującym zjawiskiem są problemy z koncentracją. Te dotyczą nie tylko osób dorosłych pracujących zwłaszcza umysłowo, ale też dzieci i młodzież. Warto pamiętać, że na pracę naszego mózgu ma wpływ w dużej mierze to, co jemy. Istotne jest nasze funkcjonowanie w ciągu dnia, właściwa ilość i jakość snu oraz aktywność fizyczna. Czy wspomagać się suplementami? Jeśli problem rzeczywiście zaczyna nas przerastać, dobrze jest włączyć któryś ze sprawdzonych i polecanych suplementów. Umiejętność skupiania się jest bowiem wyznacznikiem naszej wydajnej pracy i nauki. To kwestia dość indywidualna. Niemniej jednak dobrze mieć świadomość, jak pomóc mózgowi wejść na wyższe obroty. Sprawdźmy więc, co jest ważne dla prawidłowej pracy mózgu, jak również z jakich suplementów można bezpiecznie korzystać.

Trudności w koncentracji

Problemy z koncentracją mogą pojawić się nagle. Mogą być wynikiem przemęczenia, a wówczas najlepszym lekarstwem będzie sen. Mogą wynikać także z tego, że borykamy się z bezsennością. Wówczas dobrze zwrócić uwagę na nasz zegar biologiczny, ponieważ prawdopodobnie został rozregulowany. Do łóżka kłaść się należy i wstawać zawsze o tych samych godzinach. Nie nadrabiamy zaległości. Sen jest rekonstruktorem naszego umysłu. Jeśli brakuje go, niestety możemy mieć poważne problemy z koncentracją. Te jednak mogą być też powodem niewłaściwej diety, przewlekłego stresu, niedożywienia, niedoboru mikroskładników, ale też nieprawidłowego ciśnienia krwi.

Jaka pomoc dla mózgu?

Największym sprzymierzeńcem dla naszego zmęczonego mózgu jest sen. Tej kwestii w żaden sposób nie da się pominąć, ale też należy zwracać na nią baczną uwagę. Przepracowanie, ciągły pośpiech, stres to kolejne powody osłabienia umysłowego. Zbilansowana dieta to oczywiście zawsze odpowiednia dawka energii dla naszego organizmu, a jednocześnie mózgu. W skrajnych przypadkach istotna jest dodatkowa suplementacja w postaci tabletek oraz naturalnych ziół.

Vita Buerlecithin

W składzie tego preparatu znajduje się lecytyna sojowa. Ta wspiera układ nerwowy, a co za tym idzie, poprawia pamięć i koncentrację. Co więcej, to suplement zawierający szereg witamin z grupy B. Jako suplement dostarczający lecytynę, zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ już jedna łyżka preparatu dostarcza dzienne zapotrzebowanie organizmu na ten składnik.

Bilobil Intense

To suplement zawierający liść miłorzębu japońskiego. Ten zmniejsza lepkość krwinek, prowadząc do lepszego przepływu tlenu w organizmie. Dzięki takiemu działaniu polepsza się zdolność koncentracji, zapamiętywania oraz uczenia.

Olimp ŻeńSzeń Vita Complex

Żeń-szeń to doskonały składnik wspierający koncentrację i zdolność uczenia się. Polecany jest osobom obciążonym długotrwałą pracą umysłową. Aby nasz organizm odczuł efekty działania rośliny, zalecaną dawką jest około 30 mg.

Omega-3 Forte 65% EPA+DHA

Trudności ze skupieniem, brak koncentracji mogą być powodem niedoboru kwasów tłuszczowych omega 3. Powyższy suplement bardzo dobrze zaspokaja organizm w te kwasy, a dodatkowa witamina E poprawia przekaz sygnałów nerwowych w mózgu oraz ciele.

Jaka dieta na pracę mózgu?

Najskuteczniejsze suplementy na poprawę pracy mózgu

Najprostszym rozwiązaniem, które ma wpływ na pracę mózgu jest odpowiednia dieta bogata w witaminy, minerały oraz antyoksydanty. Dzienna dawka warzyw i owoców to co najmniej 400 gramów. Na szczególną uwagę zasługuje seler bogaty w apigeninę oraz luteolinę. To substancje odpowiedzialne za poprawę pamięci. Do diety warto włączyć także paprykę oraz marchewkę. Jedzenie ryb, które są źródłem kwasów omega-3 to kolejna istotna kwestia.

Zdrowymi składnikami są także orzechy. Oprócz diety nie można zapomnieć o dziennej dawce ruchu, ponieważ to właśnie dzięki niemu dotlenia się cały nasz organizm włącznie z mózgiem. Spacer na świeżym powietrzu pomimo pogody to sprawdzony sposób na to, aby mózg pracował prawidłowo, a praca umysłowa nie była dla nas męczarnią. Poza tym warto eliminować stres. Na szczególną uwagę zasługują wszelkie techniki relaksacyjne jak na przykład technika głębokiego oddychania.

Sprawdź również inne suplementy na poprawę pracy mózgu.

[Głosów:4    Średnia:4/5]