Jak skutecznie odchudzać się jazdą na rowerze?

Jazda na rowerze z pewnością może przynieść wielkie korzyści dla każdego, kto chciałby schudnąć. To bardzo dobry sport, angażujący wiele partii mięśni, a przy tym niewymagający wielkich nakładów finansowych na kosztowne artykuły – trzeba zainwestować jedynie w wygodny strój, buty i rower. Jednak czasami zdarza się, że długotrwała jazda na rowerze nie przynosi efektu widocznego w wadze. Jak uniknąć takiego problemu i nie zniechęcić się?

W jaki sposób rower pozwala schudnąć?

Jazda na rowerze nie tylko angażuje mięśnie do pracy. Jej plusem jest też aktywowanie metabolizmu poprzez głęboki oddech podczas ćwiczeń i pobudzenie krążenia. Ponadto, poprawia samopoczucie, więc obniża się ryzyko wystąpienia napadów jedzenia podyktowanych chęcią kompensacji złego humoru. Istnieje jednak klika podstawowych zasad których należy się trzymać, by jazda na rowerze naprawdę przełożyła się na utratę nadprogramowych kilogramów.

Jak jeździć, żeby schudnąć?

Rowerowa rekreacja jest niewątpliwie przyjemna, jednak trudno przełożyć ją na utratę wagi. Spalanie kalorii rozpoczyna się dopiero po pół godziny intensywnego wysiłku, więc powolna przejażdżka, nawet licząca wiele kilometrów, nie przyniesie skutku na tym polu. Należy obrać konkretne tempo i przemieszczać się zgodnie z założonym planem – przy tym nie unikać potu i przyspieszonego bicia serca, bo właśnie one są oznaką spalania kalorii. Plan na kilka tygodni z góry pomoże utrzymać efektywność.

Można także zdecydować się na trening interwałowy. To jazda w ustalonym tempie i przyspieszanie w określonych odstępach czasu. Jest o wiele bardziej efektywny i działa nie tylko na sylwetkę, ale także kondycję, znacznie ją wzmacniając. Interwały połączone z podjazdami pod górkę pozwalają jeszcze dodatkowo wzmocnić ten efekt. Trening interwałowy nie jest prosty w planowaniu – warto na początek poprosić o pomoc specjalistę.

Prawidłowo wykonywane ćwiczenia połączone ze zbilansowaną, zdrową dietą i wytrwałością nie mogą nie przynieść skutku. Rower to potężny sojusznik w walce o piękną i zdrową sylwetkę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]