Dlaczego nie możesz schudnąć

Dieta, treningi, wszystko w jak najlepszym porządku, a efektów odchudzania nie widać ani na wadze, ani gołym okiem? Na odchudzających czyha kilka często popełnianych problemów, które przekładają się bezpośrednio na brak skuteczności, a pośrednio na coraz gorsze samopoczucie i coraz mniejszą motywację do dalszej walki o zdrowie i wymarzoną sylwetkę. Warto zastanowić się nad nimi i spróbować je skorygować.

Brak ruchu

Samą dietą niewiele można zdziałać. Konieczny jest regularny wysiłek fizyczny, przynajmniej trzy razy w tygodniu. To on właśnie jest odpowiedzialny za ujędrnienie ciała i spalenie zalegającej tkanki tłuszczowej. Żeby schudnąć pod wpływem diety, konieczna byłaby długa, wyniszczająca głodówka, której nie wolno stosować. Prawidłowy trening nie tylko spala tłuszcz – pozwala też na przyspieszenie przemiany materii, dzięki czemu można jeść tak, by zaspokoić głód. Przyspieszenie przemiany materii sprawi, że mniej kalorii będzie odkładało się jako nadmiar ciała. W trakcie odchudzania koniecznie trzeba dużo pić. Pozwoli to oczyścić organizm z zalegających w nim toksyn. Czasem konieczne okazuje się wspomaganie oczyszczania, na przykład plastry detox przyklejane na stopy.

Brak odpowiedniej pielęgnacji

Dietę i aktywność fizyczną warto połączyć z odpowiednim dbaniem o ciało. Wprawdzie zaniedbując używanie ujędrniających balsamów i olejków trudno sprawić, że wysiłki w kierunku zgubienia nadprogramowych kilogramów staną w miejscu, jednak bez odpowiedniej pielęgnacji efekt może okazać się niesatysfakcjonujący. Skóra na brzuchu czy udach traci z czasem elastyczność, więc warto pomóc jej powrócić do dawnego kształtu.

Oczekiwanie natychmiastowych rezultatów

Częstym problemem osób odchudzających się jest przekonanie, że efekty powinny nadejść natychmiast. Stąd też tendencja do stosowania rygorystycznych diet lub „cudownych” artykułów spożywczych, które po prostu muszą doprowadzić do efektu jo-jo. Decydując się na odchudzanie, trzeba nastawić się na długotrwały, niełatwy proces. Tylko stopniowe chudnięcie zapewnia trwałość i widoczność efektu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]