Pajączki na nogach - jak pozbyć się ich domowymi sposobami?

Pajączki na łydkach, udach i podudziach są problemem nie tylko natury estetycznej, choć faktycznie szpecą wygląd nóg. Mogą także przyczyniać się do powstawania żylaków, które są już znacznie poważniejszym problemem zdrowotny. Warto wiedzieć, w jaki sposób pozbyć się pajączków, stosując jedynie proste, domowe metody.

Czym są pajączki i jak powstają?

To po prostu drobne, popękane naczynka krwionośne, które tworzą pod skórą widoczną gołym okien, czerwoną sieć. Powodują bóle nóg, które nasilają się wieczorem, po całym dniu stania lub siedzenia przy biurku. Łatwo się więc domyślić, że służy im siedzący tryb życia. Jednak pajączki tworzą się także z kilku innych przyczyn.

Lista jest niebywale długa – przede wszystkim, kobiety są bardziej podatne na pajączki niż mężczyźni. Sprzyjają im zmiany hormonalne, menopauza, ciąża oraz noszenie butów na wysokich obcasach i zbyt obcisłych ubrań. Także nieprawidłowe krążenie, nałogowe palenie papierosów i nadwaga są czynnikami ryzyka.

W jaki sposób je leczyć?

Istnieją artykuły spożywcze i suplementy, które szczególnie przyczyniają się do walki z pajączkami. Zawierają przede wszystkim witaminy C, E, A oraz miedź, selen, rutynę i cynk. Pomoże też aktywność sportowa, która poprawia i zwiększa ciśnienie sprawiając, że obieg krwi staje się na powrót sprawny. Można także wspomóc regenerację nóg, stosując jeden z domowych sposobów.

Zażywanie ekstraktu z borówki czernicy przyczynia się znacznie do regeneracji popękanych naczynek krwionośnych na nogach. Można także w tym samym celu przyjmować doustnie ekstrakt z miłorzębu japońskiego, który wykazuje także działanie dotleniające. Warto też włączyć do kuracji metody mechaniczne – masaż ręczny lub wykonywany miękką szczotką pozwala na złagodzenie obrzęku i bólu. specjalne kremy i maści opracowane z myślą o redukcji pajączków zawierają zwykle ekstrakty z oczaru wirginijskiego oraz arniki. Ich stosowanie może ułatwić kurację, podobnie jak przyjmowanie wzmacniających naczynia krwionośne suplementów diety.

[Głosów:6    Średnia:2.7/5]