Jak skrócić leczenie ortodontyczne?

Prostowanie zębów to długi proces, wymagający czasu i cierpliwości od pacjenta. W przypadku noszenia aparatu stałego i poważniejszych wykrzywień zgryzu czas przemieszczania się zębów może zająć minimum kilkanaście miesięcy. Całość terapii obejmuje także kontrolne wizyty u ortodonty, wykluczenie z diety pewnych produktów. Dla niektórych noszenie aparatu wiąże się z kompleksami i defektem estetycznym. Dzięki rozwojowi technologicznemu okazuje się, że leczenie ortodontyczne można przyspieszyć dzięki urządzeniu AcceleDent.

Aparat Acceledent – co to takiego?

Aparat Acceledent to urządzenie przenośne, którego zadaniem jest oddziaływanie na zęby w taki sposób, by przyspieszyć leczenie ortodontyczne przy noszeniu stałego aparatu. Do tego celu wykorzystane jest zjawisko wibracji – po przeprowadzeniu specjalistycznych badań odkryto, że połączenie siły oddziaływania aparatu na przemieszczanie się zębów w połączeniu z mikrowibracjami generowanymi przez urządzenie Acceledent powoduje przyspieszenie procesu zmiany położenia zęba w dziąśle. Jest to równoznaczne ze skróceniem czasu potrzebnego do osiągnięcia ostatecznego rezultatu. Z urządzenia można korzystać również w przypadku noszenia aligneru na zęby.

Nowoczesna ortodoncja w praktyce

Użytkowanie aparatu Acceledent niesie za sobą wiele korzyści. Najważniejszym jest fakt, że przyspieszenie procesu ortodontycznego gwarantuje osiągnięcie dokładnie tego samego efektu w krótszym czasie. Zmianie nie ulega rezultat końcowy, użytkowanie jest bezbolesne i wygodne. Już codzienne, dwudziestominutowe użytkowanie aparatu Acceledent gwarantuje pomyślne osiągnięcie pożądanego efektu. Niewielkie gabaryty urządzenia i odpowiednie przystosowanie do warunków gwarantuje komfort użytkowania na co dzień, także w podróży. Sprzęt dostępny jest w cenionych klinikach stomatologii i ortodoncji. Jak twierdzą specjaliści ze Smile Design Clinic – Acceledent dostępny jest dla każdego, mogą z niego korzystać zarówno dzieci, jak i nastolatkowie oraz dorośli. Wszystkich szczegółów terapii i jej przebiegu pacjent zaczerpnie od lekarza prowadzącego.

Jak to wygląda?

Aparat Acceledent to urządzenie praktyczne, dostosowane do potrzeb użytkownika i trwałe. Składa się z kilku części jakimi są:

  • aktywator – odpowiada za wytworzenie wibracji,
  • zagryzacz – element bezpośredniego kontaktu z zębami, indywidualnie dopasowany do pacjenta,
  • ładowarka – odpowiedzialna za kontrolowanie użytkowania aparatu, wyposażona w wyświetlacz,
  • osłona podróżna – daje możliwość przechowywania sprzętu i komfortowego transportu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.smiledesignclinic.pl

[Głosów:6    Średnia:3/5]