Korekta nosa sposobem na walkę z własnymi kompleksami

Mówi się, że wygląd nie jest najważniejszy, jednak kompleksy, które często towarzyszą nam od dzieciństwa, mogą skutecznie zaburzać naszą samoocenę. Niektórych wad urody nie da się niestety zatuszować makijażem. Dotyczy to między innymi niewłaściwego kształtu nosa. Pomóc może nam interwencja chirurga plastyka, który skoryguje czubek nosa, usunie nieestetyczny garb czy dokona korekcji totalnej.

Kompleksy powodem niskiej samooceny

Jak wspomnieliśmy we wstępie, rodzice od najmłodszych lat powtarzają swoim dzieciom, że wygląd nie jest najważniejszy. Liczy się to, co mamy w środku – i to prawda. Trudno jest jednak osobie, która od wieku nastoletniego dostrzega w swoim wyglądzie mankamenty, zaakceptować takie wytłumaczenie. Osoby, które cierpią z powodu kompleksów już od najmłodszych lat, często mają bardzo niską samoocenę. Nawet jeśli są ponad przeciętnie inteligentne, dobrze radzą sobie z edukacją, podejmują w życiu dobre decyzje, z czasem znajdują dobrze płatną pracę, wygląd sprawia, że nie potrafią w pełni cieszyć się życiem. Osoby, których problem nie dotyczy osobiście, często nie rozumieją powodów frustracji bądź zakłopotania wyglądem. Kompleksy mogą sprawiać, że człowiek trudniej nawiązuje kontakty i cierpi na tym jego życie towarzyskie, często także zawodowe. Możemy zgłosić się z naszym problemem do chirurga plastyka, który dokona korekcji znienawidzonej części naszego ciała. Dobrze wykonany zabieg lub operacja przez profesjonalnego chirurga plastyka przyniesie oczekiwany rezultat przez co wzrośnie  poziom samooceny, a wraz z nim jakości życia.

Chirurgiczna korekta nosa

Jedną z najczęściej wykonywanych korekt nosa jest korekta nosa garbatego, tak zwanego „nosa kostnego”. Garb może występować w tylko w części kostnej nosa lub w części kostnej i chrzęstnej jednocześnie. Cięcia, jakie wykonuje chirurg, są całkowicie niewidoczne na zewnątrz. Chirurg prowadzi je w przedsionku nosa – dowiadujemy się w Klinice chirurgii plastycznej Chęciński w Warszawie, w której chirurdzy plastycy wykonują pełen zakres operacji z chirurgii plastycznej m.in. korekcję nosa garbatego, plastykę czubka nosa oraz totalną korekcję nosa. Garb zostaje wówczas spiłowany lub ścięty za pomocą osteotomu, specjalnego narzędzia chirurgicznego. Podobnie cięcie prowadzi się w przypadku korekcji czubka nosa. Wskazaniami do zabiegu są deformacje czubka nosa, który może być opadający, krzywy, wydatny itd. Chrząstki są odpowiednio modelowane, tak by uzyskać zaplanowany kształt nosa. Totalnej korekty dokonuje się w przypadku, gdy nos ma nieodpowiedni kształt i wymiary. Można w ten sposób dokonać na przykład jednocześnie korekcji skrzywienia nosa, przegrody nosowej i usunąć garb. W każdym przypadku stosuje się znieczulenie ogólne, a powstałe rany zszywa się szwami wchłanialnymi. Nie ma więc potrzeby ich zdejmowania. Do przewodów nosowych zakłada się gazowe setony, które są usuwane w drugiej dobie po operacji. Pacjent musi spędzić w klinice jedynie jedną dobę, a czas rekonwalescencji to zwykle 1-2 tygodnie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]