Zabieg parafinowy na dłonie - jak wykonać w domu

Zniszczona skóra na dłoniach nie tylko nieestetycznie wygląda, ale też stanowi dolegliwość. Dłonie są wysuszone, a co za tym idzie, odczuwamy dyskomfort. Popękany naskórek można w szybki sposób wyleczyć sprawdzonym domowym sposobem. W tym celu potrzebna jest nam parafina. Dłonie staną się dzięki niej miękkie, skóra gładka i zdrowa. Taki efekt utrzymuje się na dłoniach przez kilka dni. Zabieg bezpiecznie można powtarzać. Zwłaszcza jesienią i zimą jest wskazaniem, dzięki któremu nasze dłonie będą zawsze atrakcyjne.

Parafinowy zabieg na dłonie – co warto wiedzieć?

Piękne zadbane dłonie są wizytówką każdej kobiety. Oprócz zadbanych paznokci, wyciętych skórek na szczególną uwagę zasługuje skóra dłoni. Jej właściwa i regularna pielęgnacja jest gwarancją dłoni zawsze atrakcyjnie wyglądających, których nie da się powstydzić. Parafinowy zabieg jest najlepszym domowym sposobem, dzięki któremu zadbamy nie tylko o wygląd skóry, ale też poprawimy krążenie krwi i rozjaśnimy przebarwienia na dłoniach. Najważniejsze, że taki parafinowy zabieg można wykonać samodzielnie w domu. W tym celu niepotrzebna jest wizyta u kosmetyczki. Domowe spa można urządzić sobie w zaciszu własnego mieszkania.

Zabieg parafinowy – czym jest parafina?

Parafina jest jednym z rodzajów węglowodoru nienasyconego, który przez bardzo długo utrzymuje ciepło. Po nałożeniu na ciało wnika w głąb struktury naskórka, a co za tym idzie, doskonale go odżywia. Ratuje skórę z naprawdę wielkich opresji, suchą, zniszczoną i popękaną. Nietrudno się domyślić, z jakiego powodu zabieg parafinowy polecany jest zwłaszcza w okresie jesieni i zimy. Parafina nie jest trudna do zdobycia. Można kupić ją w każdej aptece. Parafina to główny składnik, dzięki któremu wykonamy zabieg parafinowy w domu. Oprócz niego potrzebne będą nam: foliowe rękawiczki, peeling, krem odżywczy do rąk, garnek, głęboka misja oraz gruby ręcznik.

Jak wykonać zabieg parafinowy?

Parafinowy zabieg pielęgnacyjny należy rozpocząć od dezynfekcji skóry dłoni. Kolejnym krokiem jest wykonanie peelingu. Usunięcie martwego naskórka to bardzo ważny punkt zabiegu, dzięki któremu mamy pewność, że skóra dłoni dobrze wchłonie parafinę. Po peelingi na dłonie należy nałożyć pielęgnacyjny preparat. Kolejno zanurzyć dłonie we wcześniej podgrzanej parafinie.

Zabieg parafinowy na dłonie - jak wykonać w domu

Roztopienie parafiny nie jest trudne. Należy zrobić to w naczyniu, które będzie znajdowało się we wrzącej wodzie. Uwaga parafiny nie powinno się długo trzymać w gorącej wodzie. Może osiągnąć bowiem zbyt wysoką temperaturę i poparzyć naskórek. Należy pamiętać, że pielęgnacja dłoni rozgrzaną parafiną wymaga ostrożności. Przed zabiegiem należy sprawdzić temperaturę parafiny, czy jest odpowiednia. Kolejno należy zanurzyć dłonie po nadgarstki, rozchylić palce. Tę czynność trzeba powtórzyć 3-5 razy. Po zabiegu parafinowym na dłonie należy nałożyć foliowe rękawiczki, a na nie rękawiczki frotte. Odczekać 15 minut, zdjąć rękawiczki frotte, foliowe oraz zastygłą parafinę.

Przeciwwskazania do zabiegu parafinowego

Z zabiegu parafinowego nie mogą korzystać osoby chore na osteoporozę, ponieważ parafina wypłukuje wapń. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest taż grzybica paznokci lub skóry. Zabiegu nie można wykonywać u osób uczulonych na parafinę i chorujących na egzemę. Co więcej, warto zwrócić uwagę na zastrzeżenie, że osoby z niewydolnością układu krążenia nie powinny aplikować parafiny na rozległe obszary ciała podczas jednego zabiegu.

Pielęgnacja dłoni – podsumowanie

Okres jesieni i zimy jest dla skóry dłoni najbardziej niekorzystnym okresem. Właśnie wtedy z uwagi na temperaturę za oknem, chłód i wiatr należy dbać o tę część naszego ciała w sposób szczególny. Nie wychodzimy więc na zewnątrz bez aplikacji ochronnego kremu do rąk. Stosujemy regularnie kremy odżywcze oraz nawilżające. Co więcej, warto pamiętać o regularnym złuszczaniu naskórka, czyli peelingach. Zabieg parafinowy jest dopełnienie codziennych czynności pielęgnacyjnych, który zasługuje na uznanie z powodu swojej skuteczności, jak i tego, że jest po prostu tani.

[Głosów:0    Średnia:0/5]