Jaki podkład wybrać latem- doradzamy

Pragniemy lata przez cały okres jesieni oraz zimy. Gdy nadchodzi lubimy narzekać na upalną pogodę, skwar itp. Co więcej, panie mają zupełnie większe problemy w tym okresie, ponieważ muszą wyposażyć swoją garderobę w różnorodne stroje letnie na każdą z okazji, jak również dokonać zmian w kosmetyczkach. Do niewątpliwie najważniejszych kosmetyków latem należą kremy i balsamy z filtrem. Co jednak zrobić z podkładem? Na pewno ten sam, którego używamy w czasie jesieni i zimy nie przyda się z kilku istotnych powodów. Zamiast je wyliczać, najlepiej podpowiedzieć żeńskiemu gronu, jaki to najlepszy podkład na lato.

Lekka kosmetyczka latem

Rzeczywiście kosmetyczka latem powinna być lekka. Po pierwsze z uwagi na lekką konsystencję kosmetyków, ale też z uwagi na fakt, że lato w gruncie rzeczy ceni sobie delikatne makijaże. No chyba, że chodzi o wieczorowy make up. Warto pamiętać, że wysoka temperatura oraz silnie działające promienie UV niejako są powodem do tego, aby skorzystać z zupełnie innych kosmetyków niż do tej pory. Makijaż musi być dopracowany, naturalny, ale też taki, który będzie potęgował wygląd zdrowej skóry. Najważniejsze to, aby nie pozwolić spłynąć makijażowi. Co robić?

Jaki to dobry fluid na lato?

Nieodpowiedni podkład na lato, to na pewno ten o ciężkiej konsystencji. Słońce nie lubi takich fluidów, dlatego najlepiej wybierać latem podkłady o beztłuszczowej formule. Takie nie zatykają porów, a więc dbają o naszą skórę, a jednocześnie zapewniają zdrowy jej wygląd. Świetnym przykładem może być podkład mineralny, który co więcej, jest podkładem wodoodpornym. Odznacza się dużą chłonnością, ale przede wszystkim możemy mieć pewność, że nie spłynie po twarzy. Osoby, które świadomie podchodzą do niebezpiecznego dla naszej skóry okresu lata, powinny pamiętać, aby wybierać podkładany z bardzo wysokim filtrem SPF. Te będą najlepiej chroniły przed totostarzeniem. Kolejną bardzo ważną kwestią jest to, aby fluid na lato stanowił dodatkowo ochronę przed zanieczyszczeniami pochodzącymi z powietrza. Mając na uwadze, że latem nasza cera nabiera innego kolorytu, należy pamiętać o wybieraniu fluidów, które są o ton ciemniejsze niż zwykle. Fluid latem najlepiej nakładać gąbeczką, która zapewni równomierne nałożenie preparatu na skórę.

Podkład na lato musi podkreślać opaleniznę

Warto pamiętać, że nasz letni fluid musi podkreślić opaleniznę. Co więcej, ma też jeszcze dodatkowe zadanie, aby zakryć wszelkie słoneczne niedociągnięcia. Aby mieć 100% pewność, że nasz fluid wykona taką właśnie pracę, warto kupować fluidy droższe. Te są gwarancją specjalnie opracowanych formuł. Nie bez znaczenia szukając podkładu na lato, musimy pytać o dokładnie taki lub skorzystać z wyszukiwarki internetowej. W ramach letnich kosmetyków sprawdzają się lekkie formuły, delikatny skład, brak chemii, a co za tym idzie dokładnie naturalne kosmetyki, jak już zostało to wcześniej wspomniane fluid mineralny. W jego przypadku możemy mieć pewność, że zakryje niedoskonałości, podkreślając jednocześnie piękną opaleniznę.

Jaki podkład wybrać latem- doradzamy

Podkład na lato a rodzaj cery

Szukając właściwego rozwiązania w ramach zakupu podkładu na lato, bardzo ważne będzie zwrócenie uwagi również na to, jaki mamy rodzaj cery. Zwykle na opakowaniach czy opisie w sklepie internetowym znajdziemy tę informację. Warto pamiętać o tej ważnej kwestii, ponieważ inny podkład jest latem potrzebny cerze tłustej, inny suchej, a jeszcze inny mieszanej. Co więcej, w sklepach można znaleźć specjalne fluidy na lato do cery naczynkowej, skłonnej do przebarwień, a nawet fluidy dla alergików. Każdego roku pojawia się jakaś nowość, dlatego warto tę kwestię śledzić na bieżąco. Poza tym pamiętać, że dla naszej cery bez różnicy na rodzaj najlepsze są kosmetyki naturalne bez związków chemicznych oraz konserwantów. Na szczęście kobiety są coraz bardziej świadome, że typowe produkty kosmetyczne nie są zdrowe dla cery. Wybierają więc kosmetyki w sklepach z naturalnymi produktami, dbając o swój wygląd najlepiej, jak tylko można.

[Głosów:0    Średnia:0/5]