Włosy doczepiane

Włosy doczepiane to coraz chętniej stosowane dodatki do włosów. Korzystają z nich przede wszystkim kobiety, których naturalne owłosienie nie pozwala na stworzenie upragnionej fryzura. W ich wypadku sięgnięcie po włosy doczepiane może być jedynym rozwiązaniem tej sytuacji. Warto przygotować się do zakupu włosów doczepianych, aby mieć pewność, że wybierzemy te optymalnie zaspokajające nasze oczekiwania. Nie wszyscy bowiem zdają sobie sprawę, że o włosy takie należy również dbać w odpowiedni sposób. Zapraszamy do lektury, w trakcie której rozwiejemy wątpliwości związane z tym tematem.

Włosy naturalne czy syntetyczny?

Wybór włosów doczepianych nie jest zupełnie dowolny. Do wyboru bowiem mamy rozmaite wersje, różniące się kilkoma istotnymi parametrami. Ich znajomość może pomóc nam w wyborze odpowiednich włosów oraz uniknąć niepożądanego zakupu. Na co więc warto zwrócić uwagę w czasie przeglądania dostępnych włosów doczepianych?

Przede wszystkim istotne jest – czy wolisz sięgnąć po włosy naturalne, czy wykonane z tworzyw sztucznych. Włosy naturalne to oczywiście włosy pochodzenia ludzkiego – najczęściej odkupywane od kobiet, które zapragnęły ściąć swoje długie włosy. Włosy syntetyczne to ich sztuczna imitacja, niemniej – w wysokim stopniu podobna do oryginału. Główną różnicą pomiędzy naturalnymi a syntetycznymi włosami do doczepiania jest – obecność delikatnego połysku na tych ostatnich. Jest to cecha typowa dla włókien syntetycznych, które po prostu mienią się nieco bardziej intensywnym blaskiem niż naturalne włosy.

Warto przy tym zwrócić uwagę, że włosy naturalne można poddawać tym samym codziennym kuracjom kosmetycznym, co włosy naturalne. Oznacza to, że możemy je myć szamponem do włosów, nakładać odżywkę, czesać i suszyć przy użyciu suszarki.

Rozbudowaną ofertę włosów doczepianych znaleźć możesz na Hair Lux.

Długość i inne istotne parametry w wyborze włosów doczepianych

Sięgając po włosy doczepiane, warto zwrócić uwagę na ich długość. Doczepy powinny być takiej długości, która pozwoli nam uzyskać upragniony efekt – wymarzoną fryzurę. Najczęściej, do wyboru mamy doczepy długości od 40 do 60 centymetrów, choć znajdziemy również włosy krótsze lub dłuższe.

Sposób doczepiania włosów to kolejna istotna sprawa. Do wyboru mamy kilka dostępnych rozwiązań, których wybór zależy od naszych preferencji oraz możliwości finansowych. Najczęściej stosowane to metoda clip in (przeznaczona do topperów, czyli doczepiania włosów zwiększających objętość), metoda keratynowa, tape on oraz tak zwane ringi.

Szczególnie metoda clip in jest warta rozważenia. Należy do grona najpopularniejszych nie tylko w naszym kraju, ale również innych państwach Europy Zachodniej. Przedłużenie tą metodą polega na zastosowaniu specjalnego klipsa, który zdejmowany jest na noc. Włosy doczepiane mocowane są do samej nasady włosów naturalnych, wraz z którymi współtworzą naszą fryzurę.

Metoda clip in pozwala nam na podejmowanie swobodnego wyboru, czy danego poranka mamy ochotę (lub potrzebę) doczepienia włosów, czy też nie. Ponadto, ich doczepienie nie wymaga każdorazowej wizyty w salonie kosmetycznym – całą czynność wykonujemy samodzielnie we własnym miejscu zamieszkania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]