W jaki sposób oczyścić organizm z toksyn?

Toksyny, czyli substancje szkodzące zdrowiu, znajdują się w pożywieniu, napojach, powietrzu. Nie da się uniknąć ich przedostania się do organizmu, można jednak wykorzystać artykuły spożywcze i suplementy, które stanowią naturalnych sprzymierzeńców oczyszczania. Zastosowanie tych naturalnych, skutecznych metod sprawi, że poprawi się zdrowie, samopoczucie i wygląd.

Superfoods, czyli jedzenie nowej generacji

Te niezwykłe artykuły spożywcze są zaliczane do kategorii superfood nie przed przypadek. Mają wszechstronne, dobroczynne działanie na organizm człowieka, między innymi wspomagają właśnie procesy detoksykacji i pozwalają na pozbycie się zalegających w organizmie substancji. Chlorella i spirulina to algi morskie, które przyspieszają regenerację wątroby oraz stanowią świetny źródło przyswajalnego chlorofilu, który pomaga w usuwaniu zanieczyszczeń. Oba typy alg są dostępne w formie sproszkowanej, w wygodnych kapsułkach. Włączenie ich do diety równa się zyskaniu znacznej przewagi w procesie oczyszczania organizmu. Super food to także młody jęczmień, pełen związków mineralnych, witamin i substancji odżywczych. Jego działanie polega głównie na wspomaganiu usuwania zalegających, niestrawionych resztek pokarmowych i szkodliwych substancji.

Gotowe suplementy

Można także zaopatrzyć się w bardzo wygodne, skomponowane i właściwie dobrane suplementy oczyszczające organizm. Linea Detox i Hepatil Detox pozwalają odciążyć wątrobę i są polecane zwłaszcza tym osobom, które staje obciążają ją alkoholem, tłustym jedzeniem lub paleniem tytoniu. Z kolei Eliminacid pozwala utrzymać równowagę kwasową.

Oczyszczające zioła

Naturalne apteczki obfitują w skarby, które czekają na ponowne odkrycie. Pokrzywa jest powszechnie dostępnym, tanim, ale niezwykle skutecznym sposobem na oczyszczanie organizmu. Do jej dodatkowych działań zaliczyć można pobudzanie przemiany materii i pozytywny wpływ na kondycję skóry, włosów oraz paznokci. Warto włączyć do diety także napary z mniszka lekarskiego oraz zmielone ziarna ostropestu plamistego. Picie ziół zamiast kawy i czarnej herbaty jest świetnym nawykiem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]