Obecnie każdy może sobie pomóc w uzyskaniu zgrabnej i smukłej sylwetki, bez konieczności spędzania godzin na zajęciach fitness czy na siłowni. O ile ruch i zdrowe odżywianie są zalecane do utrzymania dobrze wyglądającego ciała, o tyle pozbycie się tkanki tłuszczowej może obyć się także bez nich. Pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej nie wymaga również „pójścia pod skalpel”, ponieważ zadowalające efekty jesteśmy w stanie uzyskać wyłącznie za pomocą nowoczesnych urządzeń kosmetycznych.

Osoby chcące pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, która została zgromadzona w różnych obszarach ciała, mogą skorzystać z zabiegu kriolipolizy. Zabieg ten polega na zamrażaniu komórek tłuszczowych z wybranej partii ciała. Wykorzystywane w tym celu urządzenie do kriolipolizy wykorzystuje niskie temperatury do chłodzenia lipidów, znajdujących się w warstwie podskórnej, które wypełniają komórki tłuszczowe. Po schłodzeniu komórki te ulegają  krystalizacji, co powoduje zwiększenie ich objętości. Zjawisko to prowadzi w efekcie do uszkodzenia błony komórkowej, czego następstwem jest zniszczenie komórki. Po zabiegu naturalnym zjawiskiem jest pojawienie się stanu zapalnego, podczas którego dochodzi do oczyszczenia organizmu z martwych komórek. Zabieg ten jest wysoce skuteczny – w efekcie możemy pozbyć się miejscowo od 25 proc. do 40 proc. tkanki tłuszczowej (przykładowy model urządzenia do kriolipolizy).

Jednym z popularniejszych zabiegów pozwalających na pozbycie się tłuszczu podskórnego i cellulitu jest liposukcja. Sam zabieg pozwala na rozbicie tkanki tłuszczowej, wzmocnienie struktury skóry i nadanie jej elastyczności. Można wyróżnić kilka technik liposukcji, jakie są powszechnie stosowane. Oprócz tradycyjnej liposukcji, polegającej na odessaniu tkanki tłuszczowej, wyróżniamy także liposukcję wibracyjną, laserową, liposukcję rotacyjną oraz tzw. body jet. Obecnie dużą popularnością cieszy się urządzenie do liposukcji wykorzystujące ultradźwięki, które skutecznie rozrywają komórki tłuszczowe, przekształcając je w emulsję. Taki zabieg jest w pełni nieinwazyjny i bezpieczny, jak również zapewnia zadowalające efekty w postaci wymodelowanej i wyszczuplonej sylwetki.

Wśród różnorodnych sprzętów przeznaczonych do kosmetycznego modelowania sylwetki, na uwagę zasługuje także urządzenie HIFU, które do swojego działanie wykorzystuje fale ultradźwiękowe, skupione na małym obszarze. Dzięki wykorzystaniu skupionej wiązki fal ultradźwiękowych, zostaje wytworzony efekt termiczny, co prowadzi do uszkodzenia komórek tłuszczowych. Zabieg ten uznawany jest za wysoko skuteczny, gdyż wystarczy tylko jeden zabieg, aby móc uzyskać imponujące rezultaty.

Zabiegi wyszczuplające, jakie oferuje medycyna estetyczna pozwalają na szybką utratę tkanki tłuszczowej, pozbycie się niechcianego cellulitu oraz uelastycznienie sylwetki. Skorzystanie z dobrodziejstw medycyny estetycznej jest szczególnie zachęcające dla osób, które mimo usilnych starań nie potrafią poradzić sobie z wymienionymi problemami.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]