Doczepianie sztucznych rzęs ma swoje plusy i minusy. Kobiety bardzo chętnie decydują się na ten zabieg, mimo że swoje spojrzenie możemy podkreślić na wiele różnych sposobów. Jak uzyskać efekt sztucznych rzęs… bez sztucznych rzęs?

Krótkie i rzadkie rzęsy to zmora wielu kobiet. Kiedy żadna maskara nie daje rady podkreślić ich tak, jakbyśmy tego oczekiwały, decydujemy się na przedłużanie. Sztuczne rzęsy to ideał, do którego dążymy – perfekcyjnie ułożone i rozdzielone. Zawsze wyglądają idealnie, więc oszczędzają czas spędzany codziennie z tuszem w dłoni.

Niestety regularne przedłużanie rzęs to pójście na skóry. Tymczasowo podkreślamy nasze spojrzenie, ale efekt szybko znika, jeśli nie zadbamy o uzupełnianie ubytków. Poza tym syntetyczne kleje i włoski często uczulają, podrażniają i przede wszystkim osłabiają naturalne rzęsy.

JAK UZYSKAĆ EFEKT SZTUCZNYCH RZĘS?

Tak naprawdę niepotrzebne jest przedłużanie i doklejanie rzęs na pasku, jeśli tylko zastosujemy kilka prostych trików. Nawet najjaśniejsze i najcieńsze rzęsy można podkreślić i upiększyć bez kosztownej wizyty u kosmetyczki.

1 – Zadbajmy o wzmocnienie rzęs. Wystarczy dobra odżywka do rzęs o skoncentrowanym składzie. Stosowana codziennie zapewni rzęsom wzmocnienie, zapobiegnie ich wypadaniu, przyspieszy wzrost, a nawet przyciemni. Dłuższe i gęstsze rzęsy same w sobie wyglądają lepiej i są łatwiejsze do umalowania. Odżywianie i nawilżanie rzęs jest kluczowe, zwłaszcza że ich wieczorna pielęgnacja nie zajmuje dużo czasu. Profesjonalne odżywki nakłada się cienkim pędzelkiem na linię rzęs (podobnie jak eyeliner), co zajmuje niewiele czasu.

2 – Poznajmy najlepsze makijażowe triki. Wizażystki pracują z różnymi osobami i często muszą podkreślać naprawdę cienkie rzęsy. To się udaje, ponieważ stosują sprawdzone sztuczki. Sprawdź, jak podkreślić rzęsy makijażem:

• należy używać wyłącznie dobrej jakości maskary,
• nie wolno używać przeterminowanych produktów,
• przed nałożeniem maskary warto przypudrować rzęsy,
• dobrze jest stosować bazę pod maskarę,
• podkręcenie rzęs zalotką to sposób na ich uwydatnienie,
• po pomalowaniu warto rozczesać rzęsy.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]