szampon w kostce

Ostatnio coraz więcej mówi się o szamponach w kostce, które dostały pozytywne recenzje od wielu mniej lub bardziej znanych włosomaniaczek. Co ciekawe, taki produkt może zapewnić równie dobre oczyszczenie i pielęgnację włosów jak jego tradycyjny odpowiednik w płynie. Sprawdź, dlaczego warto przetestować zyskujące na popularności szampony w kostce.

Wysoka wydajność

Jedną z największych zalet szamponów w kostce jest ich wydajność. Produkty ze strony sohoglam.pl mogą wystarczyć przeciętnie na pięćdziesiąt myć, co daje około trzy lub cztery miesiące bez konieczności zakupu nowego kosmetyku. W tej kategorii konkurować mogą jedynie profesjonalne szampony w płynie dla salonów fryzjerskich, które mają jednak nieporównywalnie wyższą cenę niż kostka kosztująca mniej więcej tyle, co dość dobry szampon drogeryjny.

Bardzo istotne w zachowaniu wysokiej wydajności jest odpowiednie przechowywanie szamponu w kostce. Taki kosmetyk należy traktować jak klasyczne mydło i chronić przed dostępem do wody. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się zakup zamykanej mydelniczki. W ten sposób podczas zwykłego prysznica woda nie doprowadzi do przypadkowego rozpuszczenia się kostki i zmarnowania sporej części produktu.

Produkt przyjazny środowisku

Zdecydowana większość dostępnych na rynku szamponów w kostce to produkty stworzone w dużej mierze z naturalnych składników. W ofercie sklepu Soho Glam można znaleźć kosmetyki, w których zastosowano naturalne detergenty i postawiono na obecność glinki, olejów, olejków oraz innych nieszkodliwych składników. Warto pamiętać, że im bardziej naturalny jest skład szamponu, tym mniej sztucznych substancji chemicznych trafia do środowiska.

Ponadto szampony w kostce nie są pakowane w plastikowych butelkach. Przeważnie są jedynie zawinięte w papier, który często jest wyrobem ekologicznym. Zmniejszenie ilości produkowanych śmieci ma bardzo pozytywny wpływ na stan środowiska naturalnego. Wysoka wydajność wpływa również na to, że możliwe jest wyprodukowanie mniejszych ilości kosmetyków. Na dodatek szampony w kostce są zazwyczaj w 100% biodegradowalne.

Idealny towarzysz podróży

Włosy po wakacjach często są w kiepskiej kondycji nie tylko ze względu na nadmiar słońca i wody morskiej, ale także na korzystanie z niskiej jakości kosmetyków hotelowych. Bardzo często można ze sobą zabrać w walizce jedynie ograniczoną ilość płynów, dlatego wiele osób rezygnuje z zabrania własnego szamponu. Nie każdy chce tracić czas na szukanie miniaturowych produktów lub przelewanie do buteleczek o mniejszej pojemności.

W takim przypadku idealnym rozwiązaniem może być właśnie szampon w kostce. Po pierwsze, nie jest płynem i nie podlega w związku z tym ograniczeniom narzucanym przez lotniska. Kostka ma również tę przewagę, że nie istnieje ryzyko rozlania się płynu na ubrania. Ponadto jest lekka i niewielka, dzięki czemu bez problemu zmieści się w każdej walizce i nie będzie dodatkowym ciężarem. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]