Pralka 7 kg

Istnieje wiele powodów, dla których w kawalerkach najczęściej spotkać można małe pralki: ograniczony metraż, brak zapotrzebowania na sprzęt o większej ładowności. Kawalerki zamieszkiwane są głównie przez jedną osobę lub parę, a zatem częstotliwość prania nie jest zbyt duża – w takich mieszkaniach najczęściej pierze się raz na tydzień. Czy to oznacza, że pralka o najmniejszej ładowności będzie wystarczająca i dobrze sprawdzi się w kawalerce?

Potrzeby mieszkańca kawalerki

Jak można się domyślić, potrzeby mieszkańców względem sprzętów AGD są uzależnione od trybu życia i wielu innych czynników. Przykładowo, jeśli w kawalerce mieszka jedna osoba, prawdopodobnie „nazbieranie” ubrań do pełnego prania zajmie jej trochę czasu. Jeśli jednak mowa o mieszkającej wspólnie parze, choć rzeczy jest dwa razy więcej, częstotliwość prania zapewne wzrośnie jedynie nieznacznie. Trzeba pamiętać o tym, że nawet jeśli odświeżenia wymaga duża ilość ubrań, to i tak zwykle do pralki nie wkładamy wszystkiego na raz – wymagają one odpowiedniej segregacji na kolory, materiały itd. Z drugiej strony, w nowoczesnych pralkach coraz częściej pojawiają się programy i funkcje pozwalające na jednoczesne pranie różnych rodzajów tkanin, np. dzięki wykorzystaniu prania w aktywnej pianie w niskiej temperaturze. To samo dotyczy kolorów – krótko mówiąc, nowoczesna technologia bardzo często umożliwia mieszanie kolorów pranych materiałów z gwarancją zachowania ich pierwotnego stanu. A zatem, czy pralka z bębnem o najmniejszej ładowności będzie wystarczająca? Niekoniecznie. Aby dowiedzieć się, dlaczego to pralka 7 kg jest najbezpieczniejszym wyjściem, czytaj dalej.

Pralka 7 kg – rozwiązanie optymalne

Bez względu na to, czy kawalerkę zamieszkuje jedna osoba, czy para, na pewno kilka razy do roku zdarzy się konieczność uprania kołder, poduszek, pościeli, zasłon lub innych przedmiotów wykonanych z grubych czy sztywnych tkanin. Mała, 3-kilogramowa pralka może nie pomieścić wszystkiego, co w danym momencie trzeba uprać – problem może stworzyć już duża pościel. Pod tym względem pralka 7 kg spisze się na medal: to optymalna pojemność, aby pomieścić wszystkie duże tkaniny bez konieczności wstawiania prania kilka razy. Dzięki temu uda się oszczędzić wodę i energię, a przez to – zapewnić ulgę portfelowi. Pralka 7 kg to także dobra opcja, jeśli chodzi o pranie ubrań – warto pamiętać, że podczas każdego prania w bębnie powinno zostać trochę wolnego miejsca, aby ubrania mogły swobodnie się przemieszczać: gwarantuje to efektywne usuwanie zabrudzeń. Wybierając pralkę o jakiejkolwiek ładowności bębna, warto zadbać o to, aby była energooszczędna i wyposażona w funkcje ułatwiające użytkowanie. Najlepsze pralki o pojemności bębna 7 kg znajdziesz w ofercie marek Samsung, LG lub Electrolux.

[Głosów:1    Średnia:5/5]