Podstawowe kosmetyki na co dzień - jak je dobierać?

Choć kosmetyczny asortyment wielu kobiet potrafi robić wrażenie to jednak w wielu codziennych sytuacjach nie potrzeba aż tyle zachowu. Co nie oznacza oczywiście rezygnowania z makijażu, w końcu dzięki kosmetycznym trikom nie tylko bez trudu ukryjemy niedoskonałości, oznaki zmęczenia czy drobne zmarszczki, ale też dowolnie wykreujemy pożądany wizerunek. I choć ilość oraz różnorodność produktów może przyprawiać o zawrót głowy, tak naprawdę wystarczą najbardziej podstawowe z kosmetyków.

Krem BB na dobry początek

Przed przystąpieniem do makijażu bezwzględnie należy zadbać o odpowiednie przygotowanie cery. Idealnym wyborem jest krem BB – z angielskiego beauty balm, będący wielofunkcyjnym kosmetykiem, którego zadaniem jest jednocześnie upiększać i pielęgnować skórę. Swój sukces krem BB zawdzięcza połączeniu wszystkiego co najważniejsze – bazy pod make-up, korektora, kremu nawilżającego, podkładu i filtru UV w jednym prostym kosmetyku. Choć stosunkowo wciąż uchodzi za nowość już szturmem skradł tysiące serc i na stałe zagościł w damskich kosmetyczkach. Właściwe nawilżenie, wyrównanie kolorytu i rozświetlenie, jakiego możemy spodziewać się po kremie BB to najlepsze tło dla reszty makijażu.

Delikatnie podkreślone

Niewątpliwie najważniejszym elementem całej twarzy są oczy, w końcu nie bez powodu zyskały one miano zwierciadła duszy. W codziennym makijażu również warto skupić się przede wszystkim na nich. Dobre cienie do powiek modelują oko, nadają spojrzeniu głębi i podkreślają charakter. Pierwszą zasadą jest odpowiedni dobór palety barw, który w przypadku wyrazistych kolorów zasadniczo różni się w zależności od typu urody. W codziennym makijażu warto jednak postawić na cienie do powiek w bardziej naturalnych, ziemistych kolorach takich jak beże i brązy, które pasują do każdej okazji, są eleganckie i ponadczasowe. Z kolei jaśniejszy kolor nałożony na łuk brwiowy rozświetli i optycznie podniesie oko.

Rzęsy aż do nieba

Ciężko mówić o makijażu bez uwzględnienia kosmetyku jakim jest tusz do rzęs. Jest wręcz obowiązkowym wykończeniem makijażu, na który składa się kredka do oczu, cienie do powiek czy eyeliner. Dodaje on spojrzeniu wyrazistości, optycznie otwiera oko a spojrzenie spod długich, podkręconych rzęs staje się tajemnicze i zmysłowe. Nawet rezygnując z pozostałego makijażu sam tusz do rzęs jest tym co warto zastosować, gdyż dodaje twarzy lekkości i świeżości. Na rynku znajduje się nadzwyczaj szeroki wachlarz możliwości do wyboru, dostosowany kolorystycznie do różnych typów urody, z różnymi szczoteczkami, w wersjach wodoodpornych, a nawet kolorowych.

Wedle własnego uznania

Odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne, w rodzaju cieni do powiek czy też tuszu do rzęs powinny się znaleźć w każdym podstawowym zestawie do makijażu codziennego. Warto jednak pamiętać, że malowanie to również mnóstwo zabawy a wybór w dużej mierze powinien być podyktowany własnymi upodobaniami. Jeśli uwielbiasz rozświetlacz używaj rozświetlacza, nie wyobrażasz sobie życia bez szminki – podkreślaj usta. Najważniejsze to czuć się dobrze i pięknie we własnym ciele.

[Głosów:1    Średnia:5/5]