Dobierz odpowiednią fryzurę do kształtu twarzy – 3 praktyczne wskazówki

Fryzura jest kluczem do nadania twarzy odpowiedniego wyrazu. Pomaga podkreślić atuty, ukryć mankamenty, odmłodzić, nadać stylowego wyglądu… Ważne jest, by, wybierając fryzurę, nie kierować się jedynie własnymi upodobaniami lub modą, ale tym, co pasuje do kształtu twarzy. Zapoznaj się z wskazówkami, które pomogą Ci odkryć cięcie najlepsze dla Twojej urody.

Jak określić kształt twarzy?

Pierwszą metodą jest analiza na podstawie zdjęcia. Zepnij włosy do tyłu, odsłaniając całkowicie twarz i zrób sobie zdjęcie, ustawiając się przodem do obiektywu. Wydrukuj fotografię i przyjrzyj się jej. Jeśli wciąż nie potrafisz określić swojego kształtu twarzy, ułatwieniem będzie obrysowanie jej konturu. Inną, trochę bardziej skomplikowaną metodą, jest mierzenie długości i szerokości twarzy. Zmierz buzię po długości w trzech odcinkach: od linii włosów do oka, od oka do końca nosa oraz od nosa do końca brody. Następnie zmierz szerokość czoła w miejscu kości policzkowych oraz na wysokości żuchwy. Teraz rozrysuj odcinki na kartce, z pewnością zauważysz charakterystyczny kształt.

Fryzura dla twarzy owalnej

Masz ani za wysokie, ani za niskie czoło, lekko zaokrągloną brodę, smukłe policzki, a kości nie są wyraźnie zaznaczone? Jesteś posiadaczką twarzy owalnej i pasuje do Ciebie niemal każde cięcie!

Wybieraj:

Krótkie, średnie oraz długie włosy i nie bój się upinania w koki – możesz zaszaleć! Na specjalne okazje najlepiej sprawdzą się u Ciebie klasyczne i niecieniowane fryzury, jak bob.

Unikaj:

Krótkich, typowo męskich cięć.

Zainspiruj się fryzurami, jakie noszą:

Jessica Alba, Beyonce, Katy Perry

Fryzura dla twarzy trójkątnej

Szerokie czoło, wyraźnie zarysowane kości policzkowe i wąska szczęka to znaki, że masz trójkątny kształt twarzy.

Wybieraj: Wycieniowane i wystrzępione fryzury o średniej długości. Doskonały dla Ciebie będzie bob w różnych wersjach. Jeżeli chodzi o grzywkę, postaw na asymetrię.

Unikaj:

Fryzur męskich, całkowicie odsłaniających czoło oraz wysokich upięć.

Zainspiruj się fryzurami, jakie noszą:

Karlie Kloss, Rihanna, Scarlett Johansson

Fryzura dla twarzy kwadratowej

Szerokie czoło, linia włosów w kształcie kwadratu i wyraźnie zarysowana żuchwa to charakterystyczne cechy twarzy kwadratowej. Fryzura, którą wybierasz, powinna złagodzić rysy twarzy i optycznie zwęzić szerokość szczęki.

Wybieraj:

Fryzury długie lub średniej długości. Najlepiej jeśli Twoje włosy będą kręcone, falowane bądź wycieniowane. Wysmuklić twarz pomogą upięcia do tyłu oraz postrzępiona grzywka.

Unikaj:

Fryzur z prostą grzywką, krótkich oraz prostych, przylegających do twarzy.

Zainspiruj się fryzurami, jakie noszą:

Penelope Cruz, Demi Moore, Jennifer Aniston

Fryzura dla twarzy okrągłej

Cechami charakterystycznymi twarzy okrągłej są: długość niemal taka sama jak szerokość, zaokrąglona linia włosów, a także zaokrąglony podbródek i pełne policzki. Fryzura, którą wybierasz, powinna wyszczuplić i wydłużyć optycznie twarz.

Wybieraj:

Długie, finezyjne fryzury bez mocnego cieniowania. Doskonały dla Ciebie będzie wydłużony bob z grzywką na skos. Dobrym pomysłem są także delikatne pazurki cieniowania, nachodzące na policzki.

Unikaj:

Fryzur bez objętości, z prostą grzywką oraz takich, które będą ciężko opadać na twarz.

Zainspiruj się fryzurami, jakie noszą:

Drew Barrymore, Mila Kunis, Kate Winslet

Fryzura dla twarzy w kształcie diamentu

Taki typ buzi jest bardzo podobny do twarzy trójkątnej – węższa na dole, szersza na linii kości policzkowych, ale wyróżniająca się zwężeniem w okolicach czoła.

Wybieraj:

Krótkie lub średnie cięcia. Doskonałe dla Ciebie będą też fryzury z długich włosów założonych za uszy – uwydatnisz kości policzkowe. Krótka, postrzępiona grzywka pomoże odciągnąć uwagę od szerokiego czoła.

Unikaj:

Bujnych fryzur, odsłaniających szeroką żuchwę.

Zainspiruj się fryzurami, jakie noszą:

Halle Berry, Kendall Jenner, Margot Robbie

Możliwości jest wiele!

Często zastanawiasz się, jaka fryzura do mnie pasuje? Przedstawione przez nas rady to doskonała inspiracja, która pomoże Ci rozeznać się w temacie kształtów twarzy i fryzur, które do nich pasują. Wybieraj pomiędzy fryzurami i zastanów się, jaka będzie do Ciebie pasować, ale ostateczną decyzję pozostaw jednak profesjonalistom z renomowanych salonów fryzjerskich. Pamiętaj o tym, że od każdej reguły są wyjątki, różne włosy różnie się układają i reagują na stylizację, a fachowcy się na tym znają! Fryzjerzy z tych salonów https://jeanlouisdavid.pl/ profesjonalnie doradzą Ci, jaką fryzurę wybrać i wykonają cięcie, które wydobędzie to, co najpiękniejsze w Twojej buzi niezależnie od jej kształtu!

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:1    Średnia:5/5]