Podpaski ekologiczne

Rynek produktów higienicznych, w tym artykułów przeznaczonych dla kobiet, dynamicznie się rozwija, co skutkuje pojawianiem się kolejnych nowości, które mają na celu m.in. łatwiejsze przechodzenie przez tzw. trudne dni w miesiącu. Najpopularniejszymi produktami w tej kategorii są podpaski i to one w największym stopniu się zmieniają. Czy są to zmiany pozytywne i czy większy komfort oznacza również więcej zdrowia?

Wygoda kontra zdrowie

Zazwyczaj nie zastanawiamy się nad tym, jaki skład mają takie zwyczajne produkty jak podpaski czy inne artykuły higieniczne. Zakładamy, że skoro znajdują się na półkach sklepowych, możemy je nabyć jako bezpieczne dla naszego zdrowia.

Rzeczywiście, podobnie jak w przypadku żywności dostępnej na rynku, są to produkty, które spełniają określone minima, jednak często nie są to artykuły najwyższej jakości. Używanie takich produktów przez lata może doprowadzić do tego, że osłabimy swoją kondycję zdrowotną, stąd też coraz większe zainteresowanie zdrowszymi alternatywami.

Jakie cechy takiego produktu, jak podpaski są najistotniejsze? Przede wszystkim jest to skuteczność (w tym przypadku chłonność i wygoda w użytkowaniu). Te właśnie cechy decydują o tym, jakie produkty są najpopularniejsze. Podpaski na dzień, na noc, profilowane, ze skrzydełkami itp. Nie możemy narzekać na zbyt mały wybór wśród tego rodzaju asortymentu.

Rzadziej niż w przypadku żywności decydujemy się jednak na sprawdzenie, co tak naprawdę ma bezpośrednią styczność z ciałem przez co najmniej kilka dni w miesiącu. Kobiety nie zawsze utożsamiają problemy natury alergicznej, dermatologicznej i ginekologicznej ze… składem podpasek! W przypadku skóry wrażliwej używanie takiego produktu może spowodować uczulenia, nawet jeśli zdecydujemy się na nieco zdrowszą bawełnę i celulozę. Niestety również i one nie są do końca naturalne, np. uzyskanie koloru białego wiąże się z używaniem chloru, a uprawa bawełny przemysłowej nie jest wolna od pestycydów. W wielu podpaskach można również znaleźć dioksyny czy poliester. 

Nasuwa się pytanie: czy decydując się na rozwiązania korzystniejsze dla zdrowia, musimy jednocześnie zaakceptować mniejszą efektywność produktów naturalnych?

Ekologiczna… skuteczność

Coraz większe zainteresowanie produktami ekologicznymi nie ominęło również rynku artykułów sanitarnych i higienicznych. Co prawda świadomość konsumencka w tym zakresie nie jest jeszcze tak rozwinięta, jak w przypadku żywności, jednak trend prozdrowotny utrwala się w społeczeństwie. Wyrazem tego jest rosnący popyt np. na tak popularne artykuły higieniczne, jak ekologiczne podpaski. Jak się upewnić, czy dany produkt rzeczywiście spełnia wymogi bycia eko, czy nie jest to tylko zwykły chwyt marketingowy?

Produkty ekologiczne, takie jak podpaski dostępne na gentleday.pl, posiadają stosowne certyfikaty (m.in.  ISO 14001:2004 oraz Oeko-Tex 100) potwierdzające autentyczność materiałów, z których zostały wykonane oraz prawidłowość stosowanego przy ich wytwarzaniu procesu produkcyjnego. Przy tym posiadana przez te podpaski cena nie jest wygórowana, lecz adekwatna do korzyści, jakie gwarantuje produkt.

Podpaski dostępne są w różnych wersjach, m.in. na dzień, na noc, podpaski dla nastolatek, podpaski po porodzie. Wszystkie wyposażone są w specjalny system chłonny, który sprawia, że wykazują się większą efektywnością niż podpaski z popularnych materiałów. 

Zauważalny jest także większy komfort w używaniu podpasek marki Gentle Day w porównaniu do innych tego rodzaju produktów ekologicznych, które bywają nieco mniej elastyczne i chłonne. 

Gentle Day, zgodnie ze swoją nazwą, sprawia, że nawet trudna menstruacja staje się mniej uciążliwa, a przy tym, stosując te podpaski, kobiety nie narażają się na wystąpienie dodatkowych dolegliwości, takich jak np. infekcje intymne. Dodatkową chłonność zapewnia pasek anionowy (hipoalergiczny). Wilgoć nie pozostaje na wierzchu, co utrudnia namnażać się bakteriom. Podpaski są cienkie i zapewniają przewiewność, do czego przyczynia się delikatna i miękka warstwa wierzchnia, której strukturę tworzą dziurki w kształcie lejków odprowadzających wilgoć do wewnętrznej warstwy.

Ekologiczne podpaski Gentle Day są nie tylko zdrowsze dla kobiet, ale również proces ich produkcji nie stanowi obciążenia dla środowiska naturalnego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]