Jakie kolorowe soczewki do Ciebie pasują?

Kolorowe soczewki pozwalają na zmianę koloru tęczówek lub podkreślenie ich naturalnej barwy. Wybierać można spośród wielu wzorów i rodzajów szkieł kontaktowych. Jak odpowiednio dobrać kolor soczewki do typu urody? Na co zwrócić uwagę przy zakupie soczewek?

Rodzaje soczewek kolorowych

Popularność kolorowych soczewek rośnie i nic w tym dziwnego! Umiejętnie dobierając ich kolor możemy bowiem podkreślić atuty naszej naturalnej urody. Po jaki kolor i rodzaj soczewek zatem sięgnąć?

Na rynku dostępne są soczewki, dzięki którym podkreślimy naturalną barwę tęczówki oraz takie, które umożliwią nadanie oczom zupełnie innej barwy. Można również sięgnąć po soczewki, które optycznie powiększą oczy lub zmienią kształt tęczówki. Szeroki wybór wysokiej jakości kolorowych soczewek znaleźć można w salonie http://twojesoczewki.com/.

Soczewki podkreślające kolor oczu

Soczewki podkreślające kolor oczu sprawią, że spojrzenie nabierze głębi i intensywności. Świetnie sprawdzą się szczególnie u osób o jasnej barwie tęczówek.

Soczewki kolorowe pogłębią również kolor obwódek wokół tęczówki, co może znacząco wpłynąć na nasz wygląd. W 2011 roku Darren Peshek wraz ze współpracownikami z Uniwersytetu Kalifornijskiego przeprowadzili na ten temat ciekawe badania. Badanej grupie pokazywano zdjęcia podobnych do siebie twarzy, które różniły się tylko kolorem obwódki tęczówki. Okazało się, że osoby z ciemnymi obwódkami wokół tęczówki zostały uznane za zdecydowanie bardziej atrakcyjne!

Jak dobrać kolor soczewek do typu urody?

Kolorowe soczewki kontaktowe mogą również całkowicie zmienić kolor tęczówki. Wybór barwy zależy oczywiście od indywidualnych upodobań i rodzaju zamierzonego efektu. Warto jednak poznać kilka cennych zasad doboru koloru soczewek do konkretnych typów urody.

Bruneci i osoby z ciemniejszymi włosami powinny sięgnąć po jaśniejsze soczewki, które rozjaśnią ich twarz i spojrzenie. Dla osób o ciemnych włosach świetnie sprawdzą się zatem soczewki w odcieniach szarości i błękitu. Blondyni natomiast zyskają wybierając ciemne soczewki z czarną obwódką wokół tęczówki. To samo dotyczy osób o bardzo jasnej karnacji, natomiast osoby o ciemnej cerze świetnie wyglądać będą w soczewkach zielonych i niebieskich.

Wzory soczewek kolorowych

Dostępne są również soczewki o różnych wzorach. Najpopularniejszymi wyborami są kocie oczy, gwiazdki i krzyżyki. Najczęściej wybierane są one na wyjątkowe okazje czy imprezy. Nie zaleca się jednak używania soczewek ze wzorem osobom z dużymi wadami wzroku.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze soczewek kolorowych?

Soczewki należy kupować zawsze w zaufanych miejscach, które mają odpowiednie uprawnienia. Do wyboru są zarówno soczewki jednodniowe, jak i te, które posłużą nam dłużej. Od tego, jak długo będziemy mogli ich używać zależy ich cena. Soczewki jednodniowe są świetną opcją dla osób, które chcą stworzyć nowy, wyjątkowy wizerunek na specjalne wydarzenie.

Kolorowe soczewki znaleźć można zarówno pod postacią soczewek korygujących, jak i zerówek dla osób, które nie mają wady, ale chcą zmienić kolor i wygląd swoich tęczówek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]