Dlaczego warto zwrócić uwagę na poduszki ortopedyczne?

0
1351

Poduszki ortopedyczne mają przede wszystkim korygować pozycję ciała podczas snu. Czasami określane są również jako terapeutyczne. Poduszki Sissel łagodzą bóle szyi, bezdech senny i bezsenność.

Podstawowe zalety

Poduszka ortopedyczna z pianki memory stanowią neutralną przestrzeń dla głowy i szyi. Pozwalają spokojnie odpocząć i wreszcie się wyspać. Delikatnie podtrzymuje ciało i zapewnia prawidłową postawę. Nie musisz już się martwić, że rano wstaniesz znowu z bolącym karkiem.

Warto pamiętać, że nerwowy sen może zwiększać ryzyko wielu chorób i dolegliwości. Rano czujemy się zmęczeni i niewyspani. Ponadto jesteśmy bardziej narażeni na otyłość, cukrzycę. wysokie ciśnienie krwi, problemy z układem sercowo-naczyniowym. Jeśli w nocy się wyśpisz, następnego dnia będziesz energiczny i zmotywowany do pracy. W ten sposób poprawisz ogólny stan zdrowia i samopoczucie. Wysokiej jakości poduszka Sissel zdecydowanie Ci to ułatwi.

Co istotne, takie poduszki są hipoalergiczne. Dlatego zwróć na nie szczególną uwagę, jeśli masz alergię na kurz i roztocza. Dzięki nim unikniesz takich problemów, jak swędzące, zaczerwienione i łzawiące oczy, katar, wysypka, astma. Poduszki ortopedyczne z pianki memory są też niesłychanie wygodne. Dostosowują się do kształtu Twojego ciało.

Jak wybrać poduszkę ortopedyczną?

Poduszki Sissel cieszą się dużą popularnością. Ma odpowiednią gęstość, zapewnia właściwą wysokość i wsparcie szyi, kręgosłupa i ramion oraz dostępna jest w przystępnej cenie. Ponadto jest też trwała i wytrzymała. Co ważne, nie jest ani zbyt miękka, ani zbyt twarda. Dlatego spodoba się osobom, które cierpią na bóle głowy, szyi lub ramion.

Wykonane są z lepkosprężystej (poliuretanowej) pianki. Z jednej strony zapewniają wsparcie, a z drugiej wyjątkowy komfort. Doskonale rozkładają ciężar i zmniejszają nacisk na poszczególne partie ciała. Co ważne, poduszka Sissel jest wrażliwa na temperaturę. Dlatego powoli mięknie i formuje się wokół Twojego ciała. Dzięki temu przytulisz się do poduszki, a nie po prostu na niej położysz.

Wybierając poduszkę, koniecznie zwróć uwagę na kilka czynników. Postaraj się znaleźć odpowiednią równowagę między sprężystością, a wagą. Jeśli poduszka będzie zbyt ciężka, nie zapewni Ci wystarczającego komfortu i wsparcia. Z drugiej strony, jeśli będzie zbyt lekka, nie podeprze ciała odpowiednio i nie wytrzyma próby czasu.

Artykuł powstał we współpracy z https://omedika.pl/sissel-m1.html

[Głosów:0    Średnia:0/5]