Piękne powieki odmieniają wygląd całej twarzy

W dzisiejszym świecie wygląd jest dla nas bardzo ważny. Szczególnie kobiety przywiązują do niego ogromną uwagę, nie jest to jednak reguła. Zdarzają się też mężczyźni, pragnący poprawić swoją urodę dostępnymi środkami.

W dzisiejszym świecie wygląd jest dla nas bardzo ważny. Szczególnie kobiety przywiązują do niego ogromną uwagę, nie jest to jednak reguła. Zdarzają się też mężczyźni, pragnący poprawić swoją urodę dostępnymi środkami. Co zrobić, jeśli jednak natura nie obdarzyła nas nieskazitelną urodą, a jej defekty zaczynają nam przeszkadzać? Dzisiaj nie ma już z tym żadnego problemu.

Z pomocą przychodzą nam operacje i zabiegi plastyczne, pozwalające na korektę już niemal każdej części ciała. Do niedawna największą popularnością cieszyły się operacje powiększające biust. Teraz coraz większą uwagę przywiązuje się do korekty twarzy, a chirurgia plastyczna święci prawdziwe triumfy. Coraz większą popularnością cieszy się plastyka powiek. Brzmi intrygująco? Warto przyjrzeć się temu bliżej.
Korekta powiek jest bardzo efektownym zabiegiem, poprawiającym ich wygląd i przywracającym młodość. Powieki zbudowane są z bardzo cienkiej i niezwykle delikatnej skóry, która z biegiem czasu traci swoją elastyczność i jędrność, a co za tym idzie, szybko ulega procesowi starzenia się. Pojawiają się tak nielubiane przez nas zmarszczki, skóra nie jest już tak naprężona, zaczyna nieestetycznie wisieć nad oczami i pod nimi. Jeśli zależy nam na zachowaniu młodego spojrzenia, możemy zdecydować się na zabieg, który nam w tym pomoże. Może on obejmować korektę powiek górnych, ale także dolnych.

Powieki górne często stają się nieestetyczne ze względu na nieubłagany upływ czasu. Mówi się, że wiek najłatwiej jest rozpoznać po oczach. Jest w tym ziarenko prawdy, bowiem zmarszczki wokół oczu, worki pod oczami i obwisłe powieki nie pozostawiają żadnych złudzeń. Powieki dolne również mogą ulec starzeniu się, pod oczami pojawiają się wówczas szpecące worki. Niekoniecznie jest to wina czasu, niektórzy bowiem zostali nimi obdarzeni przez naturę. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy w tej kwestii bezradni.
Plastyka powiek, mimo iż nazwa brzmi może trochę odstraszająco, to kompleksowy zabieg, pozwalający na zachowanie młodości spojrzenia, zlikwidowanie oznak upływającego czasu. Nie musimy obawiać się o ból. Cały zabieg jest wykonywany pod znieczuleniem. Zwykle jest to znieczulenie miejscowe, dla bardziej wrażliwych jednak serwuje się znieczulenie dożylne.

Zabieg wygląda nieco inaczej w przypadku powieki dolnej i górnej. Powiekę górną operuje się, nacinając skórę powieki i usuwając jej nadmiar. Usunięty zostaje też tłuszcz, który nadmiernie zgromadził się w powiece. Jeśli natomiast decydujemy się na korektę powieki dolnej, czeka nas wycięcie niewielkiej ilości skóry i wymodelowanie tłuszczu, który zbiera się w oczodole. Czasami konieczne jest wycięcie nadmiaru tego tłuszczu. Częstym pytaniem klientów jest kwestia okresu rekonwalescencji i blizn, które pozostaną po zabiegu. W tych kwestiach akurat strach jest nieuzasadniony, bowiem cały zabieg nie trwa długo, już po kilku godzinach klient może wrócić do domu. Miejsce cięcia zostaje zabezpieczone plasterkiem, który należy co dzień zmieniać, a ranę okładać zimnymi kompresami. Po zabiegu pozostaje blizna, która jest zupełnie niewidoczna po bardzo krótkim czasie. Po operacji powieki dolnej pozostają szwy, które usuwa się po zaledwie 5 dniach od zabiegu. Nie należy bać się również bólu, bowiem znieczulenie podawane przed zabiegiem jest bardzo skuteczne. Również po operacji klient nie odczuwa dokuczliwego bólu, nacięcia bowiem są małe i precyzyjne, rany goją się szybko i bezboleśnie. Czas, po którym pacjent może powrócić do pracy jest zależny od tego, czy zabiegowi poddano powiekę górną, dolną, czy może obie naraz. Jednak okres ten nie jest długi, zwykle nie przekracza trzech tygodni od zabiegu.

Plastyka powiek nie jest jeszcze tak bardzo popularna w Polsce jak w całej Europie i na świecie, jednak wciąż zyskuje nowych zwolenników. Wiąże się z wieloma obawami, wyrastającymi głównie z niewiedzy ludzi, z głoszonych wokół mitów. Owszem, oczy to narząd niezwykle wrażliwy i podatny na uszkodzenia, trzeba zachować szczególną ostrożność, żeby nie zrobić sobie krzywdy. Nie zapominajmy jednak, że plastyką powiek zajmują się profesjonaliści. Tutaj nie ma mowy o zbyt głębokim cięciu czy uszkodzeniu wzroku. Tego typu obawy są zupełnie niepotrzebne. Plastyka powiek pozwoli nam zachować młody wygląd i świeże spojrzenie znacznie dłużej. Pomóżmy naturze!

 Partnerem wpisu jest klinika Medical Esthetic

[Głosów:1    Średnia:5/5]