Czym wspomóc organizm przy odchudzaniu?

Chcesz zrzucić parę nadprogramowych kilogramów? A może chcesz zdecydować się na jeszcze więcej? Odchudzanie się nie jest tak łatwe, jak może się wydawać, ponieważ zmniejszenie ilości pożywienia przekłada się również na potencjalne niedobory składników odżywczych. Jak wobec tego wspomóc organizm przy odchudzaniu?

Zanim zabierzesz się za odchudzanie, dobrze je zaplanuj. Pamiętaj o tym, że tutaj ważne jest nie tylko zmniejszenie ilości kalorii dostarczanych do organizmu, ale również aktywność fizyczna, dzięki której można je spalać. Wielu z nas kojarzy odchudzanie z pasmem wyrzeczeń. Nierzadko okazuje się też, że wybrana dieta nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Są jednak sposoby na to, aby odchudzać się skuteczniej i łatwiej.

Udaj się do dietetyka

To jednak z najważniejszych porad. Niestety, wielu z nas wybiera dla siebie diety, które nie są w pełni skuteczne właśnie z powodu niedopasowania do swojego organizmu. W ostatnim czasie popularna była dieta bazująca na dużej ilości białka, która pozwalała na zrzucenie kilogramów, ale jednocześnie była poważnym ryzykiem dla zdrowia.

Dietetyk będzie mógł przeanalizować twój tryb życia, a także na podstawie twojego gustu i wyznaczonego celu odchudzania doradzić taką dietę, która będzie idealna i dzięki niej będzie można chudnąć w odpowiednim tempie, zdrowo i skutecznie.

Zacznij uprawiać sporty

Nie zapomnij o odpowiedniej dawce ruchu jako dodatek do diety. Wystarczy tylko 10-15 minut dziennie, aby poprawić swoje samopoczucie i spalić kalorie. Fitness, nordic walking, rower, spacery czy basen – wybierz to, co sprawia ci przyjemność!

Stosuj specjalne suplementy

W sprzedaży znajduje się również szeroka gama specjalnych suplementów diety wspomagających odchudzanie. Warto wybrać je także dlatego, ponieważ dostarczają one organizmowi ważne składniki odżywcze, witaminy, minerały.

Do diety można też włączyć herbaty odchudzające. Zawierają one specjalnie skomponowane zioła, które odpowiadają za prawidłowy metabolizm, pobudzają spalanie tłuszczu i trawienie. Także herbaty odchudzające obfitują witaminy i minerały, na przykład zielona herbata zawiera polifenole, żelazo, wapń, cynk, witaminy A, C, K, witaminy z grupy B.

[Głosów:1    Średnia:5/5]