Peelingi chemiczne - dlaczego warto?

Nie wszyscy wiedzą, że efekt zdrowej, elastycznej skóry można uzyskać naturalnymi metodami. Najważniejsze są tu podstawy – oczyszczenie cery, które zapewni starannie dobrany peeling kwasowy.

Peelingi chemiczne – czym się wyróżniają?

Zasada działania peelingu chemicznego opiera się na eksfoliacyjnej mocy kwasów owocowych i roślinnych, stosowanych pojedynczo w odpowiednim stężeniu lub w specjalnych mieszankach kosmetycznych, stworzonych z uwzględnieniem wymagań konkretnych typów cery. Kwasy te to między innymi retinoidy, kwasy owocowe czy kwas salicylowy. 

Zabiegi z udziałem kwasów zdobyły sobie popularność głównie ze względu na ich wyjątkowe możliwości w zakresie dogłębnej redukcji zmarszczek, przebarwień oraz trwały rezultat odmładzający, jaki można uzyskać za ich pomocą. Oczywiście, jak każda intensywnie działająca procedura pielęgnacyjna, również peeling chemiczny może skutkować niepożądanymi efektami ubocznymi. By ich uniknąć, warto zdecydować się na zabiegi wykonywane przez doświadczonych specjalistów w profesjonalnym gabinecie  http://www.enklawa-institute.pl/zabiegi/zabiegi-na-twarz/peelingi-chemiczne).

Korzyści ze stosowania peelingów chemicznych

Osoby, które decydują się na włączenie peelingu kwasami do swojego urodowego repertuaru, najczęściej z ulgą rezygnują z mniej skutecznych, podrażniających cerę peelingów mechanicznych. Peeling chemiczny, o ile zostanie przeprowadzony z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności oraz precyzyjnie dobrany pod kątem problemu, którego redukcji ma posłużyć, potrafi zdziałać więcej, niż cuda chirurgii kosmetycznej.

Seria zabiegów pielęgnacyjnych, których osią będzie nowoczesny peeling kwasami, to jeden z najbardziej efektywnych pomysłów, by pozbyć się irytujących blizn, przebarwień czy niepożądanego kolorytu cery. Odświeżona w ten sposób skóra będzie się prezentować na tyle promiennie, że dodatkowe warstwy podkładu czy pudru staną się zbędne, co pozwoli na zwiększenie codziennego komfortu i ograniczenie kontaktu cery z wysuszającymi ją kosmetykami. Tego rodzaju peelingi są w stanie odmienić nie tylko wygląd twarzy czy szyi – zaawansowane zabiegi peelingujące pomagają ograniczyć rozstępy, ujędrnić skórę pośladków, biustu czy ud, a nawet wspomóc leczenie dolegliwości, w których przebiegu pojawiają się zmiany skórne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]