Zawarcie związku małżeńskiego to ważny moment w życiu człowieka. Jeżeli ma się sporo szczęścia i jeszcze więcej wytrwałości, to być może planowane właśnie wesele będzie jedynym takim wydarzeniem w całym życiu. W czasie uroczystości w kościele bądź w urzędzie stanu cywilnego młoda para wkłada sobie wzajemnie na palce obrączki. Są one symbolem zawartego właśnie małżeństwa, ale także miłości i wierności. Wiele osób nie wyobraża sobie, by po ślubie nie nosić swojej obrączki. Spora część małżonków nie ma jednak oporów przed ich zdjęciem. Zdania na temat noszenia takiej biżuterii są podzielone. Każdy powinien jednak podjąć decyzję samodzielnie, a najlepiej uzgodnić ją ze swoim małżonkiem.

Za noszeniem obrączki przemawia przede wszystkim symbolika. Takie pierścionki stanowią bowiem namacalny i widoczny dla każdego dowód miłości, a przynajmniej zaangażowania dwojga ludzi. Dlatego właśnie ich noszenie przez wiele osób widziane jest jako obowiązek małżonków. Jeżeli tego nie robią to zapewne nie kochają lub co jeszcze gorsze chcą zdradzić. Niektórzy wręcz zmuszają do noszenia obrączek swoich partnerów. Uważają bowiem, że w ten sposób zmuszą ich do zachowania wierności. Pokażą też wszystkim innym, że ta osoba należy do nich.

Zdaniem wielu naukowców, socjologów oraz psychologów, w postrzeganiu obrączki jako bariery chroniącej przed zdradą czy rozpadem małżeństwa nie ma wiele sensu. Wręcz przeciwnie. Doświadczenie wielu obserwacji społecznych podpowiada, że zmuszanie ludzi do takich często pustych gestów może nawet rozbijać małżeństwo. Praktyka pokazuje bowiem, że wśród ludzi noszących obrączki nie brakuje osób uwikłanych w romanse. Kawałek metalu nie ochroni bowiem przed przysłowiowym skokiem w bok. Na to sposobem jest prawdziwa miłość, a także wynikające z niej oddanie oraz zaufanie. Można nie nosić w ogóle obrączek i być zgraną, kochającą się parą. Można mieć je na palcach nieustannie i prawie ze sobą nie rozmawiać. Można też nosić obrączki, ponieważ to symbol czegoś dobrego. Dowód, że znalazło się partnera na dobre i złe.

moda.info.pl

Podsumowując, jeżeli obrączki przypominają o tym, co dobre, warto je nosić. Nie sprawdzą się jednak jako amulet, chroniący przed zdradą czy innymi krzywdami wyrządzonymi przez małżonka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]