Każda kobieta chce wyglądać pięknie. W tym celu wykonuje sobie przed wyjściem do pracy, szkoły lub na spotkanie makijaż. Ważnym elementem, często pomijanym w makijażu są brwi. Powinny one mieć odpowiedni kształt. Tylko wtedy wykonany przez nas makijaż będzie perfekcyjny. Co oznacza odpowiedni kształt brwi? Dostosowany do kształtu naszej twarzy i najbardziej zbliżony do naturalnego kształtu brwi. Duże znaczenie na wygląd naszej twarzy ma grubość, kolor i długość brwi. Poprawnie wyregulowane sprawią, że nasze oczy będą wyglądały na większe. Dysproporcje naszej twarzy przestaną być widoczne, np. zbyt szeroki rozstaw oczu. Zbyt cienkie brwi wyostrzają rysy twarzy. Jeśli ktoś ma dość mocno wyrysowane naturalne rysy twarzy to dodatkowo cienki brwi dodadzą ostrego, ciężkiego wyglądu twarzy. Natomiast zbyt grube brwi przytłaczają twarz i oczy.

Jeśli ktoś ma proporcjonalną twarz, owalną to w zasadzie każdy kształt brwi będzie mu pasował do twarzy. Najlepiej wówczas podkreślić naturalny jej kształt. Twarz owalna uważana jest w makijażu za ideał twarzy. Dlatego tak tworzymy makijaż na twarzy, by różne kształty twarzy jak najbardziej zbliżone były do owalu.

Przy twarzy okrągłej trzeba tą twarz wysmuklić. Dlatego brwi kształtujemy na ostre jaskółki. Wierzchołek brwi jest dosyć ostry. Trzeba unikać przy takim kształcie twarzy bardzo zaokrąglonych łuków brwiowych.

Przy twarzy kwadratowej dążymy do złagodzenia ostrych, geometrycznych rysów twarzy. Brwi muszą być łagodne, zaokrąglone. Dobrze wyglądają przy takiej twarzy wyraźnie podkreślone brwi kolorem. Unikajmy ostrych wierzchołków brwi.

Twarz trójkątna charakteryzuje się dysproporcją pomiędzy dużym, szerokim czołek a wąską brodą. Dlatego najładniej na takiej twarzy wyglądają dość grube brwi, w kształcie jaskółki. Unikajmy prostych brwi, ponieważ jeszcze bardziej zaznaczy to szeroką, górną część twarzy. A tego przecież nie chcemy…

Podłużna twarz lub jak kto woli prostokątna wymaga skrócenia optycznie jej w długości. Najlepiej uciąć ją prostymi brwiami. Wierzchołek brwi powinien być prawie niewidoczny.

Twarz trapezowa wymaga zniwelowania dysproporcji pomiędzy szeroką brodą a wąskim czołem. Najlepiej sprawdzą tutaj się dość mocno zaznaczone brwi w kształcie jaskółek z małą innowacją. Końcówki brwi powinny być bardziej proste niż idące w dół. Poszerzy to optycznie czoło.

www.serce.info.pl

Nikt nie urodził się idealny. Gdyby tak było to świat byłby nudny, nieciekawy. Jednak na świecie znajduje się dużo artystycznych dusz, które potrafią na ludzkich twarzach wymalować cuda. Dzięki czemu człowiek staje się piękniejszy. Oczywiście dzieje się to tylko na krótką chwilę, do wieczora, ewentualnie do rana. Ale makijaż można powtarzać codziennie i codziennie dążyć do ideału w swoim wyglądzie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]