Mamy elektryczne samochody i małe komputery w dłoniach – czyli otaczająca nas technologia galopuje do przodu. Jednak do niedawna lakier do paznokci pozostawał zasadniczo taki sam, jakby już nic nie dało się wymyślić w jego temacie. Żelowe lakiery mają długi czas noszenia, ale nie są idealne dla tych kobiet, które chcą często zmieniać kolory paznokci (żelowe polerowanie może często trwać 20-30 minut) lub które chcą pomalować paznokcie w domu bez diody LED lub lampy UV. Zwykły lakier do paznokci może poszczycić się żywotnością wynoszącą zaledwie jeden lub dwóch dni i często zajmuje sporą część dnia, aby dokładnie wyschnąć.

Jednak i tutaj jest miejsce na postęp – lakiery hybrydowe są najnowszym wynalazkiem w tym temacie. Najpopularniejsze marki lakierów do paznokci opracowały następną generację tych kosmetyków, które pożyczają jedne z najlepszych właściwości zarówno z żelu, jak i lakieru, bez konieczności ich wzajemnego wykluczania się. Każdy z nich ma swoje unikalne zalety, a lokalne salony piękności z pewnością będą miały te lakiery hybrydowe na stanie.

Marki, na które warto zwrócić uwagę:

 • OPI Infinite Shine
  Formuła Infinite Shine Lacquer i Gloss Top Coat zawierają żelowe oligomery, które utwardzają się w naturalnym świetle dziennym.
 • China Glaze EverGlaze
  Ten lakier hybrydowy do paznokci zapewnia do 10 dni koloru i połysku w zaledwie dwóch prostych krokach, bez światła UV / LED lub powłoki bazowej.
 • CND Vinylux
  Samoprzylepna powłoka barwna eliminuje potrzebę stosowania podkładu, natomiast warstwa wierzchnia wykorzystuje technologię ProLight, zaprojektowaną w celu zwiększenia trwałości i ekspozycji na światło naturalne w miarę upływu czasu.
 • Young Nails
  Technologia LaQ3 Captiona, która obejmuje plastyfikatory, szkło wulkaniczne i szelak, umożliwia trzykrotnie dłuższą żywotność lakieru, przy czym całkowicie wysycha w ciągu 20 minut.
 • Dazzle Dry
  Nieżółknąca formuła wysycha w ciągu pięciu minut, bez światła UV. Dodatkowo lakier ten jest hipoalergiczny oraz wegański.
 • Sally Hansen Miracle Gel
  Choć w nazwie ma słowo „żel”, produkt ten nie potrzebuje żadnej lampy UV ani LED, a pomimo tego utrzymuje się nawet do dwóch tygodni. Ten hybrydowy lakier schnie bez problemu w naturalnym świetle. Uwaga – produkt ten jest łatwiej dostępny w aptekach niż w salonach kosmetycznych.

Orly EPIX

EPIX jest samopoziomujący, co oznacza, że wszelkie smugi powstałe w trakcie aplikacji automatycznie wygładzają się. Lakier ten również nie wymaga żadnych specjalistycznych lamp i schnie w normalnym świetle dziennym.

[Głosów:1    Średnia:5/5]