Męska moda jesienno-zimowa

Zbliżająca się jesień i nadchodząca tuż za nią nieuchronnie zima przynoszą spadek temperatur, wzrost opadów atmosferycznych i pogorszenie ogólnej pogody. To z kolei zmusza nas – żyjących w takiej strefie klimatycznej do zmiany letnich butów na znacznie cieplejsze takie jak chociażby botki męskie. Sklepy oferują dziś przeróżne modele butów jesiennych i zimowych dla Panów. Częstym problemem wśród Panów odwiedzających sklepy obuwnicze okazuje się jednak wybór dopasowanego modelu i rodzaju obuwia. A do wyboru jest wiele opcji. Są to na przykład ciepłe trampki, eleganckie półbuty, a także wiele modeli botków męskich. Skąd jednak wiedzieć, jakie powinny być buty jesienne, a jakie zimowe? Jakie modele są aktualnie modne? Czy wybrane buty nie będą za ciepłe lub odwrotnie za lekkie na daną pogodę? O tym wszystkim poniżej!

Jesienne i zimowe botki męskie – co dyktuje dzisiejsza moda?

Wybór oferowanych dzisiaj przez sklepy modeli obuwia jest bardzo duży, dlatego też wielu Panów ma problem z dopasowaniem butów dla siebie. Moda odgrywa w tym zakresie niemałą rolę, więc jak można się spodziewać to właśnie ona, dyktuje co powinno wybierać Panowie w różnym wieku. Aktualnie każdy modny mężczyzna powinien posiadać w swojej szafie przynajmniej jedną parę botków męskich. Tego typu obuwie jest bowiem bardzo stylowe i trendy. Botki mogą występować oczywiście pod wieloma postaciami, a do najchętniej wybieranych należą dzisiaj krótkie modele w kolorze rudym, brązowym i karmelowym. To właśnie są najmodniejsze barwy tegorocznej jesieni i zimy. Do wyboru są także bardziej stonowane czarne i ciemne botki męskie, jak też kolorowe – czerwone i niebieskie. Wybór zależy tutaj od gustu i upodobań. Wśród oferowanych na obuwniczym rynku modeli znaleźć można również botki sznurowane, zapinane na zamek, jak i wsuwane. Tutaj także wybór zależny powinien być od własnych upodobań i pragnień.

Jak dopasować botki męskie do pogody?

Wybór i zakup konkretnych botków męskich powinien być dostosowany do panujących za oknem warunków atmosferycznych. Zaleca się by w męskiej szafie obecne, były zarówno lżejsze, jak i cieplejsze botki. Dlaczego? To proste! Gdy temperatura jest nieco wyższa, a za oknem panuje tak zwana polska złota jesień na nogi włożyć, można lekkie i nieocieplane buty. Z kolei, gdy pojawiają się pierwsze mrozy o wiele cieplej i wygodniej będzie odziać ocieplane botki męskie. Wybór oferowanych modeli obuwa, jest dość duży, dlatego wystarczy poświęcić parę chwil na zakupy, by móc znaleźć wymarzone obuwie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]