Dlaczego kosmetyki warto kupować w drogerii internetowej

Ponad 60 procent Polaków kupuje w sieci. Robimy to, bo tak jest wygodniej, taniej i szybciej. Co jeszcze przemawia za zakupami przez internet?

Ilość kosmetyków, jakich używamy na co dzień, wciąż się zwiększa. Zwiększa się też ilość marek i specyfików dostępnych na rynku. Tym samym mamy coraz mniejszą możliwość rzetelnego porównania produktów. Jest ich zwyczajnie za dużo, byśmy mogli przeczytać skład każdego kremu, płynu czy szamponu. Stacjonarne drogerie zasypują nas kosmetykami krzyczącymi z wszelkiego typu gazetek “nowość”, “hit”, “najlepsze na rynku”. Aby się w tym gąszczu nie pogubić i nie kupować czegoś, co nie jest nam potrzebne lub nie odpowiada naszym oczekiwaniom, warto na spokojnie poczytać o kosmetykach, porównać ich składy, rozwiać swoje wątpliwości dotyczące sposobów aplikacji, trwałości czy efektu dla określonego typu skóry. A to wszystko najłatwiej będzie zrobić, posiłkując się informacjami zawartymi na stronach drogerii internetowych, blogach czy vlogach.

Porównanie cen i składów jak na dłoni

W internecie znajdziemy wszystkie informacje dotyczące każdego rodzaju kosmetyków. Z powodzeniem można więc nie tylko przeczytać składy produktów, ale również porównać w szybki sposób ceny, jakie proponują konkretne drogerie. Kilka kliknięć i już wiadomo, co jaki sklep ma nam do zaoferowania. W niektórych drogeriach rejestrując się czy zapisując na newsletter, możemy zyskać rabat na pierwsze zakupy, zbierać punkty w programie lojalnościowym czy po prostu dokonać najtańszych w sieci zakupów. 

Większy wybór bez wychodzenia z domu 

Gdyby podliczyć koszty wycieczki do sklepu stacjonarnego, doliczyć do tego sumę za produkty, których wcale nie chcieliśmy kupić, a i tak wylądowały w naszym koszyku, pewnie okazałoby się, że cena zakupów w sieci jest wielokrotnie niższa.

Warto dodać jeszcze, że czas oczekiwania na wysyłkę zamówienia ze sklepu internetowego zwykle nie przekracza 24 godzin, zatem zamówione w poniedziałek zakupy, będą na nas czekać już w środę. Ponadto większość sklepów internetowych, jeśli przekroczymy pewną kwotę, wyśle nasze zamówienie za darmo. 

Blog i porady na stronach sklepów internetowych 

Blog, który zwykle jest integralną częścią sklepu on-line, może bardzo pomóc w wyborze kosmetyków, których poszukujemy. Na takich blogowych stronach znaleźć można szereg porad na temat aplikacji kosmetyków, ich składu, wad i zalet. A jeśli coś z opisywanych preparatów nam się spodoba, od razu możemy dokonać zakupu – to ogromna oszczędność czasu. 

Zwrot i wymiana 

Sklepy internetowe, w tym każda drogeria internetowa, zgodnie z przepisami prawa o handlu, mają obowiązek zapewnić klientom możliwość zwrotu zakupionych towarów w ciągu 14 dni od terminu zakupu. Co więcej, klient nie musi podawać przyczyny takiej decyzji. Ważne jest tylko to, by pamiętać, że produkty, które podlegają zwrotowi, muszą być nieużywane, co w przypadku kosmetyków oznacza, że z preparatu nie mogą być zdjęte folie ochronne czy banderole. Oczywiście na stronie drogerii internetowych, a konkretniej w regulaminie, muszą znaleźć się informacje dotyczące wymiany zakupionych towarów i warunków, jakie klient musi spełnić, by taka wymiana była możliwa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]