Manicure żelowy czy hybrydowy?

0
1279

Żelowy manicure, pod kątem wizualnym, daje takie efekty jak tradycyjny manicure hybrydowy. Jednak, w przypadku manicure żelowego, lakier zostaje utwardzony bez użycia szkodliwych lamp UV i LED. Lakier zyskuje niebywałą trwałość i blask pod wpływem działania naturalnego światła słonecznego.

Jak zrobić manicure żelowy?

Manicure żelowy uzyskuje się przez zastosowanie jedynie dwóch kroków: na początku nakłada się dwie warstwy lakieru, a następnie, po wyschnięciu dwóch warstw, należy utrwalić manicure substancją utwardzającą. W przeciwieństwie do manicure hybrydowego,  paznokcie żelowe nakłada się bez konieczności zastosowania primera przed całą operacją. Baza pod lakier żelowy znajduje się już w samym lakierze żelowym. Dodatkowa różnica między manicure hybrydowym a manicure żelowym polega na sposobie, w jaki pozbywamy się lakieru z paznokci. W przypadku paznokci żelowych, wystarczy zastosowanie zwykłego lakieru do paznokci. Nie trzeba używać szkodliwego acetonu ani długotrwałych zabiegów ścierania, tak jak jest w przypadku hybryd.

Paznokcie żelowe: wady i zalety

Żelowe lakiery do paznokci dają gładkie wykończenie, połysk oraz grubość taką, jaką charakteryzują się paznokcie hybrydowe. Są przy tym jednak zdecydowanie prostsze w aplikacji i zdecydowanie zdrowsze dla stosujących je kobiet ze względu na to, że do ich aplikacji niepotrzebne jest naświetlanie skóry lampą LED.  Prawidłowo wykonany manicure żelowy w domowych warunkach będzie utrzymywał się przez około tydzień. Po tym czasie należy ściągnąć go wacikiem i zmywaczem.

Do wad lakierów żelowych należy przykry zapach. Lakiery żelowe, w przeciwieństwie do lakierów hybrydowych, mają intensywny zapach tradycyjnego lakieru do paznokci, co sprawia, że aplikacji należy dokonywać w wietrzonym pomieszczeniu.

Kiedy warto zdecydować się na manicure żelowy?

Manicure żelowy przeznaczony jest dla kobiet, które szukają estetycznej alternatywy dla lakieru hybrydowego. Jest to dobra forma zdobienia paznokci, gdy zależy nam na tym, aby zrobić sobie przerwę od naświetlania lampami oraz jeśli chcemy zaoszczędzić. Zabieg ten można wykonywać z domu, co ogranicza koszty przeznaczane na wizyty w salonie kosmetycznym: zarówno w celu nałożenia lakieru na paznokcie, jak i później w celu jego zdjęcia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]