Jak założyć konto osobiste w banku

Nie masz jeszcze konta w banku? A może posiadane konto osobiste nie spełnia twoich wymagań? Sprawdź, jak łatwo i szybko założyć konto bankowe.

Konto bankowe

Konto osobiste to najczęstsza i jednocześnie najbardziej podstawowa usługa oferowana przez instytucje bankowe. Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy pozwala ci na korzystanie z wielu udogodnień, jak choćby płatności bezgotówkowe czy bankowość elektroniczna, często też dzięki niemu możesz uzyskać korzystniejsze warunki kredytu lub lokaty. Aktualna oferta kont osobistych jest bardzo rozbudowana, dzięki czemu masz naprawdę duże pole wyboru. Przeglądając dostępne konta bankowe, zwróć uwagę nie tylko na renomę firmy, ale także obiektywne czynniki, jak np. tabele opłat i prowizji.

Jak złożyć wniosek o konto osobiste?

Jeżeli masz już za sobą przegląd dostępnych ofert i wybrałeś najlepsze konto bankowe, możesz przejść do procedury jego założenia. Na szczęście nie musisz się tym martwić lub stresować, gdyż całość zajmuje niewiele czasu, a do tego nie sprawia praktycznie żadnych trudności. Poza tym w każdej chwili skontaktujesz się z pracownikami banku, alternatywą jest też wizyta w placówce. Mimo to w XXI wieku jedną z największych wartości jest czas, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na złożenie wniosku o konto bankowe za pośrednictwem internetu.

W tym celu wystarczy otworzyć stronę określonego banku lub pobrać bezpłatną aplikację na swojego smartfona. Oczywiście pewne detale podczas kolejnych etapów zakładania konta mogą się nieznacznie różnić, zależnie od instytucji finansowej, ramowa procedura jest jednak niezmienna. Po wejściu na witrynę znajdź pole oznaczone jako „załóż konto”, „złóż wniosek”, „otwórz konto” itp. Po kliknięciu przycisku zostaniesz przeniesiony do strefy, gdzie należy wypełnić swoje dane osobowe, konieczne jest do tego posiadanie dowodu osobistego. Mogą tu pojawić się także pytania o to, jakimi jeszcze produktami bankowymi jesteś zainteresowany lub w jaki sposób zamierzasz korzystać z konta osobistego – odpowiadając, pomożesz bankowi w przyszłości lepiej dopasować ofertę do twoich potrzeb.

Przy zakładaniu konta zwróć uwagę na sposób finalizacji umowy, czyli formę podpisania dokumentów. Dostępnych jest kilka możliwości, np.:

  • podpisanie umowy dostarczonej przez kuriera,
  • podpisanie umowy w wybranej placówce banku,
  • weryfikacja w czasie rozmowy wideo z doradcą banku,
  • wykonanie przelewu weryfikacyjnego z innego konta.

Największą popularnością cieszy się pierwsza możliwość – mimo tego, że nieco wydłuża cały proces założenia konta. Ma jednak sporo zalet, gdyż nie musisz jechać do placówki banku i podpisywać umowy na miejscu. Jeżeli odwiedzi cię kurier z dokumentami, pamiętaj, że może sprawdzić twój dowód osobisty, zanim podpiszesz umowę. Obecnie weryfikacja podczas rozmowy wideo nie jest dostępna we wszystkich bankach. Założenie konta osobistego jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej, możesz to zrobić, nie wstając ze swojej kanapy. Skorzystaj z nowoczesnych technologii i ciesz się nowym wymiarem bankowości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]