Kwas hialuronowy w kosmetykach

Nowoczesne kosmetyki bardzo często wykorzystują substancje, które naturalnie występują w naszym organizmie, jednak z biegiem czasu je tracimy. Są to na przykład kolagen oraz kwas hialuronowy, które wpływają na stan naszej skóry i zachowanie jej perfekcyjnego wyglądu. Serum hialuronowe zawierające hialuronian sodu zdecydowanie powinno być jednym z najważniejszych kosmetyków na kobiecej półce – sprawdź dlaczego!

Jak działa kwas hialuronowy?

Jest to substancja występująca nie tylko w skórze, ale też na przykład w naszych stawach, zapewniająca idealne nawilżenie i poślizg strukturom stawowym. Po aplikacji na skórę w postaci odpowiednich kosmetyków kwas hialuronowy wchłania zawartą w skórze wilgoć, niczym balonik, i zatrzymuje ją w środku. Dzięki działaniu kwasu skóra jest bardziej odporna na odparowywanie wilgoci z jej powierzchni. Jest wyraźnie bardziej napięta, wygładzona, a przez to zmarszczki są na niej mniej widoczne.

Jak stosować serum hialuronowe?

Serum hialuronowe to kosmetyk o wyjątkowym zakresie działania. Serum oznacza, że zawartość składników odżywczych w jednej objętości jest o wiele wyższa, niż w przypadku jakiegokolwiek innego kosmetyku o podobnym działaniu. To taki koncentrat substancji odżywczych. Stosuje się go w celu jak najszybszego odzyskania dobrej kondycji przez skórę, poprawienia jej wyglądu, ale nie tylko. Kwas hialuronowy zawarty w serum jest w stanie bardzo silnie nawilżyć i utrzymać wodę w komórkach skóry. Tym samym świetnie nadaje się jako baza pod makijaż, szczególnie ten silnie wysuszający, mocny i gruby. Makijaż bardzo wysusza skórę, więc jeśli zabezpieczy się ją kwasem hialuronowym, będzie ona mniej podatna na wysuszenie spowodowane makijażem. Ten trick bardzo często stosują modelki i aktorki przed wielogodzinną pracą w ciężkim makijażu!

Kiedy używać kwasu hialuronowego w kosmetykach?

Z uwagi na to, że serum hialuronowe ma silnie skoncentrowane składniki aktywne, nie ma potrzeby używania go codziennie. Na co dzień w zupełności wystarczy stosowanie kremu zawierającego pewne ilości kwasu hialuronowego oraz innych składników odżywczych. Można także skorzystać z jego dobroczynnych właściwości, gdy skóra na skutek makijażu, silnego nasłonecznienia lub chlorowanej wody uległa wysuszeniu i potrzebna jest jej intensywna regeneracja. Serum hialuronowe wykazuje pełnię swojego działania po około 4 godzinach od nałożenia – skóra staje się wtedy wyraźnie gładsza, bardziej napięta, a zmarszczki płytsze i mniej widoczne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]