diety na funkcjonowanie mózgu

Aby zachować atrakcyjną sylwetkę, dobre samopoczucie i zdrowie powinniśmy się dobrze odżywiać. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że zbilansowana dieta wpływa również na funkcjonowanie naszego mózgu, co przekłada się na szybkość przyswajania, a nawet skuteczność w podejmowaniu decyzji. Ważne jest jednak, aby dbać o dietę w sposób, który pozwala naszemu mózgowi na odpowiednie funkcjonowanie. Dieta pudełkowa na terenie Warszawy to propozycja dla osób, które nie chcą martwić się o właściwe zbilansowanie diety, pozostawiając tę kwestię w rękach specjalistów. Sprawdźmy, jak zmienić swój jadłospis, aby wspomóc mózg w odpowiednim funkcjonowaniu.

Żywność przetworzona i cukier – nie warto

Tak samo jak w przypadku zdrowia i smukłej sylwetki, tak również i tutaj – żywność przetworzona ma negatywny wpływ na nasze samopoczucie i funkcjonowanie mózgu. Tłuste potrawy z fast foodów nie tylko są bombami kalorycznymi, ale sprawiają także, że grożą nam poważne problemy z logicznym myśleniem oraz koncentracją. Najnowsze badania przeprowadzone na University at Albany dowiodły, że w ciągu 10 minut od zjedzenia fast foodu kwasy tłuszczowe znacznie upośledzają działanie hipokampu. Jest to część mózgu, która odpowiada za zapamiętywanie i uczenie się nowych umiejętności. W ciągu następnych 30 minut możemy mieć również problemy z przypominaniem sobie faktów. Dieta pudełkowa Warszawa dba o to, aby w przygotowywanych potrawach było jak najmniej cukru, który wpływa negatywnie na funkcjonowanie naszego umysłu. Jego nadmiar upośledza działanie zarówno naszej pamięci krótkotrwałej, jak i długotrwałej. Regularne spożywanie nadmiaru cukru może również prowadzić do występowania niektórych schorzeń.

Co jeść, by wspomóc pracę mózgu?

Zwracając uwagę na funkcjonowanie naszego mózgu, warto skupić się przede wszystkim na zbilansowanej diecie i różnorodności. Dodajmy do naszej diety produkty bogate w witaminę D, kwasy omega 3 oraz flawonoidy. Warto zwrócić uwagę na jabłka, ryby, awokado, orzechy włoskie, ciemnie pieczywo z nasionami, owoce jagodowe, czerwone wino, zielone warzywa czy jajka oraz zdrowe oleje, np. z lnu. Zastosowanie produktów w diecie pudełkowej na terenie Warszawy pozwala na wspomaganie pracy naszego mózgu na wielu płaszczyznach. Dodatkowo składniki tego rodzaju mają wpływ na układ nerwowy, którego prawidłowe działanie jest niezbędne, aby czuć się dobrze i właściwie funkcjonować. Do naszej diety powinniśmy również wprowadzić regularne picie wody, ponieważ to od niej zależy szybkość i jakość naszego myślenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]