W wielu stanach chorobowych konieczne jest przede wszystkim wyrównanie gospodarki wodno-elektrolitowej organizmu, zanim wdroży się jakiekolwiek leczenie. Wskutek uporczywych biegunek czy chorób przebiegających z brakiem apetytu i trudnościami w spożywaniu pokarmów, organizm błyskawicznie odwadnia się i traci cenne elektrolity.

W czym może pomóc kroplówka?

Kroplówka to po prostu woreczek wypełniony wodą i substancjami odżywczymi lub lekami, w zależności od potrzeby. Za pomocą specjalnego drenu płyny odżywcze spływają jednostajnym tempem do krwioobiegu pacjenta poprzez pojedyncze wkłucie z wenflonem. Kroplówki mają fizjologiczny skład – zawierają składniki w postaci, która nie wymaga dalszego rozkładania ich na związki proste. W związku z tym nie muszą przechodzić przez przewód pokarmowy, by zostały wchłonięte. Dzięki kroplówce substancje w niej zawarte mogą błyskawicznie zacząć krążyć w krwioobiegu. Jest to szczególnie ważne w przypadku leków, które zaczynają działać w ciągu kilku minut po podaniu.

Wygodna kroplówka w domu

Pacjenci, którzy nie wymagają opieki hospitalizacyjnej, mogą pokusić się o usługę założenia kroplówki w domu. Kroplówki witaminowe Gdańsk to bardzo ciekawe rozwiązanie – wystarczy zadzwonić, umówić się na dowiezienie kroplówki na wskazany adres o dowolnej porze dnia lub nocy. Pacjent pod kroplówką może swobodnie wykonywać swoje ulubione czynności domowe i nie jest zmuszony do jeżdżenia na wlewy do przychodni albo szpitala. znacznie oszczędza mu to czasu i stresu, jest także mniej obciążające dla rodziny pacjenta. Szczególnie często wykorzystuje się kroplówki do domu w przypadku pacjentów obłożnie chorych i nie wstających.

[Głosów:1    Średnia:5/5]