Katujesz swoje ciało wielogodzinnymi ćwiczeniami na siłowni, a wciąż nie możesz pozbyć się tkanki tłuszczowej z niektórych miejsc? Receptę na swoje problemy znajdziesz w klinice laserowej. Możesz się poddać zabiegowi liposukcji laserowej.

Liposukcja Katowice jest zabiegiem służącym do modelowania figury. Za jego pomocą usuwa się zbędną tkankę tłuszczową z najbardziej newralgicznych miejsc takich jak pośladki, ramiona brzuch a nawet kolana. Rozwój medycyny sprawił, że liposukcja laserowa jest zabiegiem w pełni bezpiecznym a przede wszystkim skutecznym.

Metoda tumescencyjna przy usuwaniu tłuszczu


W zależności od tego, jaką klinikę liposukcji wybierzmy, możemy spodziewać się różnych metod wykonywania zabiegu. Godną polecenia jest technika tumescencyjna oferowana w mieście liposukcja Katowice. Technika ta wyróżnia się stosowaniem dużej ilości płynu znieczulającego w miejscu, które ma być poddane zabiegowi odsysania tłuszczu. Miejsce z dużą ilością płynu znieczulającego ulega obrzęknięciu. Dzięki temu jest on mniej bolesny, pojawia się mniej krwi, a efekty są nieporównywalnie lepsze od innych metod.

Kto powinien korzystać z liposukcji laserowej?


Liposukcja laserowa nie jest zabiegiem dedykowanym dla każdego. Wbrew temu co wszyscy myślą, osoby bardzo otyłe raczej nie powinny z niego korzystać. Skierowany jest przede wszystkim do osób o prawidłowej wadze ciała. Liposukcja laserowa służy bowiem głównie do usuwania tłuszczu z tych miejsc, w których normalne ćwiczenia nie przynoszą spodziewanego rezultatu na przykład z kolan. Najlepsze rezultaty zabieg przynosi u osób młodych, których skóra jest bardziej elastyczna. Po zabiegu szybko wraca ona do wcześniejszego stanu.

Powikłania przy liposukcji


Przygotowując się do zabiegu, należy mieć na względzie ewentualne powikłania jakie mogą powstać. W najgorszym wypadku w czasie zabiegu może dojść do powikłania zatorowego. Prowadzi ono do niewydolności oddechowej. Choć specjaliści z kliniki liposukcji będą nas przekonywać o bezpieczeństwie tego zabiegu, to lepiej mieć na uwadze ewentualne ryzyko.

Dobry wybór kliniki liposukcji


Przeglądając poszczególne oferty klinik liposukcji zwróćmy szczególną uwagę na wiedzę i doświadczenie pracujących w nim lekarzy. Źle przeprowadzony zabieg może mieć negatywny wpływ na całe nasze zdrowie. Specjaliści z klinika liposukcji radzą by liposukcja była przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym. W przypadku zabiegów, które mają obejmować nieco większą powierzchnię ciała zaleca się znieczulenie ogólne. Sam zabieg polega na rozbijaniu komórek tkanki tłuszczowej przy specjalnej sondy emitującej wiązki lasera. Specjalny aparat ssący usuwa pozostałości po tkance tłuszczowej.

Artykuł powstał we współpracy z kliniką kliniki liposukcji

[Głosów:1    Średnia:5/5]