Kawa odchudzająca: jaką kawę pić na odchudzanie

Wiele osób nie wyobraża sobie zrezygnowania z picia kawy – przynajmniej z tej przyrządzanej o porannej porze, pobudzającej do działania, gdy jesteśmy jeszcze zaspani. Jednak, przechodząc na dietę odchudzającą, można mieć wątpliwości co do tego, czy powinno pić się ten napój. Na szczęście odchudzające się osoby nie muszą zapominać o kawie, ale lepiej nieco zmienić swoje przyzwyczajenia.

Kawa na odchudzanie? To dobry pomysł!

Dlaczego ten popularny napój jest sprzymierzeńcem osób pragnących zrzucić zbędne kilogramy?
Jak wiadomo, kawa zawiera kofeinę, a ta przyczynia się do wytwarzania adrenaliny, co skutkuje między innymi zwiększonym spalaniem tłuszczu. Czarna kawa przyspiesza metabolizm, ponadto zmniejsza łaknienie – gdy pije się ją regularnie odczuwa się mniejszy apetyt. Stwierdzono też, że pobudza ona organizm do wytwarzania ciepła, a więc spalane są dodatkowe kalorie.

Oczywiście kawa nie zadziała, jeśli nie pozbędziesz się pewnych powszechnych przyzwyczajeń. Pamiętaj, że kawa odchudzająca to kawa bez:

  • cukru,
  • mleka lub śmietanki,
  • słodkich syropów.

Kawa o specjalnym działaniu

Osoby, które wiedzą, czym jest dieta ketogeniczna i stosują się do jej zaleceń, piją specjalny rodzaj kawy. Innych może dziwić, że kawa z masłem i olejem kokosowym wypijana o poranku może sprzyjać odchudzaniu. Jednak wystarczy poznać kilka faktów, by przekonać się do napoju, który jest przecież bardzo kaloryczny.

Kawa kuloodporna, bo o niej właśnie mowa, zawiera bardzo dużo tłuszczu, jednak kalorie te na pewno zostaną spalone w ciągu dnia. Kawa tego rodzaju dodaje energii, pobudza do działania, zwiększa koncentrację i przyspiesza procesy metaboliczne. A do tego hamuje łaknienie na wiele godzin!

Olej kokosowy poprawia metabolizm i poprawia koncentrację, ale jest dość szybko trawiony, więc aby zapewnić sobie uczucie sytości na dłużej, oprócz niego do bulletproof coffee dodaje się masło. To właśnie dzięki niemu przez długie godziny po wypiciu tej kawy nie ma się ochoty na jedzenie.

Warto dowiedzieć się więcej o tym niezwykłym napoju, który jest hitem w Stanach Zjednoczonych i wzbudza zainteresowanie również między innymi w Polsce. Kawa kuloodporna zredukuje podjadanie i pobudzi Cię do działania na dłużej niż się spodziewasz!

A może zielona kawa na odchudzanie?

Duże uznanie osób odchudzających się zdobyła także kawa o zielonych ziarnach. Jest to kawa na odchudzanie, która nie została poddana procesowi palenia. Jak można się domyślić, dzięki temu ziarna zachowały w pełni swoje cenne wartości odżywcze.

Najważniejsze jest to, że niepalone, zielone ziarna mają dużo kwasu chlorogenowego, który przyspiesza metabolizm i pomaga spalić tkankę tłuszczową. Czarna, palona kawa ma go bardzo mało, choć nie zapominajmy, że zawierają kofeinę.

Kwas chlorogenowy wykazuje jeszcze jedno istotne działanie: sprzyja redukcji cellulitu. Trzeba jednak kupować zieloną kawę najwyższej jakości, tylko wtedy możemy zauważyć jej korzystne działanie.

Zielona kawa na odchudzanie to propozycja dla osób, które są w stanie zrezygnować ze specyficznego smaku czarnej kawy. Po zaparzeniu zielonych ziaren uzyskuje się bowiem napar przypominający smakiem zieloną herbatę.

Kawa odchudzająca może nie jest rarytasem, ale przecież nie o to chodzi. Liczy się efekt, czyli smuklejsza sylwetka i lepsze samopoczucie!

[Głosów:1    Średnia:5/5]