Kosmetyczne must have na jesień i zimę

Włosy każdego dnia narażone są na działanie czynników zewnętrznych. Szczególnie trudnym okresem jest jesień i zima. Wówczas często pojawiają się rozdwojone końcówki włosów, kosmyki są przyklapnięte, bez życia i nie prezentują się dobrze. Dlatego trzeba zadbać o dobre specyfiki, które sprawią, że odzyskają swój dawny blask.

Jesienią i zimą włosy przeżywają bardzo ciężkie chwile. Warunki atmosferyczne tj. deszcz, śnieg, silny wiatr, wilgoć mogą je uszkadzać. Jeśli zapomnimy o odpowiedniej pielęgnacji i nie będziemy sięgać po dobre preparaty, mogą stać się matowe, pozbawione życia. Do tego dochodzą rozdwojone końcówki włosów i wielokrotnie łupież.

Dobre kosmetyki to podstawa

Jesienią oraz zimą z pewnością trzeba sięgać po nieco silniejsze preparaty do włosów. Najlepsze będą te, które zregenerują zniszczone włosy i je wzmocnią. Z pewnością warto mieć dobry szampon, który nie będzie obciążał kosmyków. Aczkolwiek sam szampon nie wystarczy. Must have o tych porach roku to przede wszystkim serum. Tylko które wybrać? Oferta producentów jest tak szeroka, że ciężko się zdecydować. Godne uwagi jest z pewnością Garnier Fructis Goodbay Damage Opatrunek na rozdwojone końcówki włosów. Taki specyfik idealnie nada się właśnie jesienią i zimą, gdy włosy wymagają silnej i zarazem szybkiej interwencji. Wybierając produkty do włosów, uwagę należy zwracać na ich skład. Najlepiej, by ich formuła opierała się na naturalnych olejach czy wyciągach roślinnych. W przypadku powyższego serum jest to np. olejek drzewa indyjskiego amali, które ma mnóstwo właściwości leczniczych, dlatego tak chętnie wykorzystuje się je w kosmetyce oraz leczeniu wielu schorzeń. Dzięki temu kosmetyk tworzy warstwę ochronną – coś na wzór opatrunku na włosach, dzięki czemu szybciej się regenerują i są odporniejsze na uszkodzenia. Do tego scalają się rozdwojone końcówki włosów, więc nie trzeba ich ścinać.

Oprócz szamponu i serum warto także mieć w swojej kosmetyczce wzmacniającą odżywkę i maskę. Specjaliści polecają, by – o ile jest taka możliwość – sięgać po produkty z jednej gamy. Dlaczego? Otóż kosmetyki te zawierają takie same unikalne formuły, dzięki czemu uzupełniają się wzajemnie, a ich działanie jest silniejsze oraz skuteczniejsze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]