Jak wybrać krem na noc

Podstawą pielęgnacji skóry powinno być systematyczne stosowanie kremu – na dzień i na noc. Kremy te różnią się od siebie składem, ponieważ w zależności od tego, co robimy przez całą dobę, skóra ma inne potrzeby. Wybierając kremy nawilżające na noc należy być bardzo uważnym – aby wyłuskać z nich to, co najlepsze, i tym sposobem zapewnić swojej skórze młody wygląd na długi czas!

Różnice między kremem dziennym a nocnym

W ciągu dnia skóra potrzebuje przede wszystkim ochrony – w postaci silnego nawilżenia i filtrów UV, a także natychmiastowego efektu wygładzenia, by makijaż prezentował się na niej korzystniej. Muszą być bardzo lekkie i szybko się wchłaniać, aby nie pozostawiały tłustego filmu. Z kolei kremy nocne są gęstsze, bardziej skoncentrowane i skupione na głębokim odżywianiu skóry po całym dniu kontaktu ze szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, które ją wysuszają. Kremy nawilżające na noc mają szansę lepiej współdziałać z naturalnym procesem regeneracji naskórka i dlatego właśnie warto mieć i stosować dwa różne kosmetyki o dwóch różnych sposobach działania na skórę.

Dobierz kremy nawilżające na noc do rodzaju cery

Szukając na półce kremów na noc do codziennego stosowania, rozglądaj się głównie za tymi, które są dedykowane twojemu rodzajowi cery. Te do cery tłustej nie mogą zatykać porów, muszą mieć lekką, jedwabistą konsystencję. Z kolei do cery suchej powinny zawierać duże ilości składników nawilżających i zatrzymujących wilgoć w skórze. Skóra dojrzała wymaga preparatów o silniejszym działaniu odbudowującym, zawierających kolagen, elastynę, kwas hialuronowy oraz inne peptydy działające niczym cegiełki i pozwalające wypełniać zmarszczki oraz zapobiegać ich powstawaniu. Wszystkie kosmetyki tego rodzaju to kremy nawilżające na noc, ponieważ każda skóra bez względu na typ potrzebuje nawilżenia – każda jest narażona na szkodliwe i wysuszające działanie czynników zewnętrznych i musi zatrzymać odpowiedni poziom wilgoci w swoich tkankach.

Czym się kierować przy wyborze kremu?

Jeśli twoja skóra jest wrażliwa i masz skłonności do alergii, wybierz krem dobrej marki, który nie zawiera sztucznych barwników i substancji potencjalnie alergizujących. Jeśli twoja skóra jest bardzo mocno odwodniona, poszukaj kremu typu „intensywnie nawilżającego” z dużą zawartością kwasu hialuronowego, który świetnie zatrzymuje wilgoć w skórze, ale jednocześnie zastanów się, czy w twojej diecie nie brakuje witamin ani wody. Z pewnością nie kieruj się ceną – nie zawsze super drogi krem będzie dobry dla twojej cery, czasem tańsze kosmetyki mają bardziej naturalny, prosty skład, który akurat tobie może się przysłużyć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]