Jak dbać o skórę zimą

Zimy co prawda robią się coraz łagodniejsze, ale nie powinnyśmy zapominać o odpowiedniej ochronie naszej skóry w okresie, gdy za oknem panują minusowe temperatury, wieje lodowaty wiatr, a z nieba co jakiś czas sypie śnieg. W okresie zimowym jesteśmy narażone na wiele zjawisk, które źle wpływają na wygląd naszej skóry, dlatego też jej pielęgnacja o tej porze roku powinna różnić się od tego, w jaki sposób dbamy o nią latem lub wiosną. W związku z tym dziś postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jak dbać o skórę zimą?

Delikatna cera twarzy

Najbardziej narażona na skutki zimowej aury jest oczywiście nasza twarz, dlatego w tym okresie powinnyśmy skupić się nie tylko na jej pielęgnacji, ale także ochronie. Sprawdzonym rozwiązaniem są różnego rodzaju kremy natłuszczające, dzięki nim skóra na twarzy dobrze zniesie niskie temperatury oraz porywy wiatru i nie grozić będą jej nawet najmniejsze odmrożenia. W większości przypadków kremy natłuszczające zawierają naturalne składniki, które chronią te warstwy skóry, które najbardziej narażone są na uszkodzenia.

Należy jednak pamiętać, by używać tylko kosmetyków odpowiednich do naszego rodzaju cery. W ten sposób unikniemy przykrych niespodzianek jak świecąca się lub zbyt mocno wysuszona skóra oraz pojawiające się niedoskonałości. Ważne jest także równomierne rozprowadzenie kremu po twarzy, tak by cała jej powierzchnia była nim pokryta. W taki sposób zabezpieczona skóra powinna być odporna na nawet największe mrozy i podmuchy zimnego wiatru.

Dbajmy o nasze ciało

Równie mocno, jak twarz na szkodliwe działanie mrozu narażone są nasze dłonie, czy to w trakcie przebywania na świeżym powietrzu, w środkach transportu publicznego, a także ze względu na wahania temperatur, kiedy wchodzimy i wychodzimy z ciepłych pomieszczeń na zewnątrz. Podstawowym elementem ochrony skóry rąk są niezastąpione rękawiczki, jednak stosując odpowiednie kosmetyki, także możemy zabezpieczyć i uodpornić nasze dłonie. Możemy stosować specjalne kremy do rąk, nawilżając je w ten sposób i nawadniając. Dobrze jest też od czasu do czasu zafundować swoim dłoniom peeling gruboziarnisty.

Nie zapominajmy zimą także o pielęgnacji reszty ciała, bez względu na to, jak ciepło jesteśmy ubrani, nasza skóra narażona jest w mniejszym lub większym stopniu na zmarznięcie, odmrożenia i kontakt ze szkodliwymi substancjami, tworzącymi zimowy smog. Dlatego też cuda może zdziałać ciepła kąpiel z dodatkiem oleju lub aromatycznego płynu do kąpieli, a także prysznic z nawilżającym balsamem.

Nasze włosy także muszą być chronione przed działaniem wiatru oraz często niszczycielskim wpływem czapek, dlatego zdecydujmy się na regeneracyjny lub wzmacniający szampon, najlepiej z odżywką.

Gdzie kupować dobre i tanie kosmetyki

By zaopatrzyć się w dobre, sprawdzone i tanie kosmetyki nie trzeba robić nic specjalnego. Wystarczy odwiedzić sklep internetowy Dyskont Kosmetyczny (https://dyskontkosmetyczny.pl/), a otworzy się przed nami prawdziwa skarbnica produktów nie tylko przeznaczonych do pielęgnacji skóry, ale także do makijażu, znaleźć tam można także cenione i eleganckie perfumy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]