maseczki kosmetyczne na twarz

Maseczki na twarz to kosmetyki, z których korzystają tysiące Polek w rozmaitym wieku. Używamy ich z najróżniejszych powodów – dla poprawy kondycji cery, jej nawilżenia, rozświetlenia oraz w celu uzyskania innych korzystnych rezultatów. Niestety, ale nie wszystkie użytkowniczki maseczek wiedzą jak należy się z nimi obchodzić. Poniżej podpowiadamy jak należy używać maseczek na twarz krok po kroku oraz z jakich kosmetyków warto korzystać przed nałożeniem maseczki.

Przed nałożeniem maseczki na twarz

Każdy i każda z nas chce się czuć pięknymi. By to osiągnąć, należy odpowiednio zadbać o wygląd swojej twarzy. W tym również – o stan naszej cery. Ma ona kluczowy wpływ na to, jak odbierają nas inne osoby i jakie wrażenie na nich wywołujemy.

Oczywiście, maseczki na twarz należy stosować w towarzystwie innych kosmetyków, a dokładnie – po dogłębnym oczyszczeniu twarzy. W innym wypadku maseczka będzie mniej skuteczna, a jej wpływ znacząco ograniczony.

Zacznijmy od demakijażu. Należy usunąć cały makijaż z cery, oczu, powiek, brwi oraz szyi. Przy okazji usuniemy nadmiar wyprodukowanego przez naszą skórę sebum. Gdy twarz jest już w stanie „naturalnym”, należy przejść do kolejnego kroku.

Jest to wykonanie peelingu. Etap ten ma niezwykle ważne znaczenie, gdyż rogowaciejący naskórek stanowi dużą przeszkodę i utrudnienie w czasie stosowania maseczki. Dlatego należy po prostu go usunąć. Peeling dobieramy pod kątem predyspozycji naszej cery – gruboziarnisty lub enzymatyczny.

Po usunięciu rogowaciejącego naskórka należy dokładnie oczyścić twarz. Możemy skorzystać z żelu do mycia twarzy, a także – zmieszać go z samym peelingiem i zastosować oba kosmetyki jednocześnie.

Ostatnim krokiem przed nałożeniem maseczki jest zastosowanie toniku. Niestety, jest to często opuszczany krok, który ma olbrzymi wpływ na uzyskane rezultaty. Tonik przywraca odpowiedni poziom pH naszej skóry, a tym samym – przygotowuje ją na wchłonięcie substancji odżywczych z maseczki. Możemy użyć zarówno toniku w postaci rozpylanej mgiełki lub płynu, którym nawilżymy wacik kosmetyczny.

Maseczki do twarzy – po jakie warto sięgać?

Po zakończeniu działań przygotowujących należy nałożyć na twarz maseczkę. Znajdziemy rozmaite rodzaje maseczki do twarzy. Zarówno te w postaci glinki, nasączonej tkaniny, kremu lub żelu. Sposób ich stosowania powinien być podany na opakowaniu, jednak najważniejsze jest – utrzymywanie ich przez czas zalecany przez producenta. Po jego upłynięciu maseczki najczęściej usuwamy lub zmywamy, choć niektóre z nich – na przykład w postaci kremu – można wmasować w cerę.

Warto podkreślić, że maseczki należy nakładać na twarz po jej wysuszeniu – czyli po odparowaniu tonika z jej powierzchni. Po ściągnięciu maseczki, twarz można delikatnie rozmasować opuszkami palców lub używając masażera do twarzy. Pobudzi to mikrokrążenie w naszych tkankach, wspomagając ich odżywienie. 

Na koniec warto nałożyć na twarz krem. Możemy zastosować różne typy kremów – zarówno te o podobnym jak maseczka działaniu, jak i komplementarne względem niej. Może to być również najzwyklejszy krem nawilżający – najważniejsze jest samo jego zastosowanie. Dzięki niemu cera będzie lepiej odżywiona, a dobroczynne składniki będą transportowane w głąb naszych tkanek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]