Szampony do włosów przetłuszczających się

Nadmiernie przetłuszczające się włosy to zmora wielu Polek i Polaków. Problem ten może pojawić się w niemal każdy momencie życia, często jednak daje o sobie znać już w okresie dojrzewania. Ponadto, wiele osób narzeka na przetłuszczające się włosy przez większą część swojego życia. Podstawowym sposobem walki z tym problemem jest odpowiednia higiena – stosowanie specjalistycznych kosmetyków oraz troska o swoje zdrowie, dietę i dobrą kondycję. Jeśli poszukujesz kosmetyków skutecznych w walce z nadmierną produkcją łoju na skórze głowy – poniżej podpowiadamy, po jakie szampony do włosów warto sięgnąć.

Szampony skuteczne w walce z nadmierną produkcją łoju

Szampony to podstawowe kosmetyki do włosów, z których powinni korzystać wszyscy. Oprócz mycia włosów oczyszczają również skórę głowy, usuwając z niej nadmiar wydzielin.

Włosy osób cierpiących na ten problem są zazwyczaj pozbawione objętości, oklapłe oraz wyglądają na „zmęczone”. Ich końcówki mogą być natomiast nadmiernie wysuszone. By utrzymać je w dobrej kondycji, często myje się je codziennie lub nawet częściej – rano i wieczorem. Jest to niezbyt wygodne rozwiązanie, zważywszy, że włosy trzeba dodatkowo wysuszyć i uczesać.

Dlatego warto rozwiązać problem, sięgając po odpowiednie kosmetyki. Przede wszystkim – konieczny jest wybór szampony dedykowanego do włosów przetłuszczających się. Przeglądając dostępne warto kierować się przede

Jaki szampon do włosów przetłuszczających się?

Przeglądając dostępne szampony do włosów przetłuszczających się, możemy zauważyć ich rozmaite rodzaje i „warianty”. Wybór tego odpowiednio zależy przede wszystkim od przyczyn nadmiernego przetłuszczania się włosów. Te natomiast mogą być trojakie – genetyczne, hormonalne lub wynikające z zaniedbania. Najłatwiej poradzić sobie w tym ostatnim przypadku.

Dwa pierwsze są trudniejsze. Osoby, których włosy przetłuszczają się na tle hormonalnym lub genetycznym, powinny przede wszystkim unikać szamponów zawierających w składzie silikony, SLS lub SLES. Zamiast nich, lepiej sięgać po kosmetyki do włosów z glukozydem – na przykład kokosowym lub laurylowym. Dobrym wyborem są również kosmetyki zawierające mydlnicę lekarską bądź betainę kokamidopropylową

Zwracając uwagę na skład szamponu, warto również poszukiwać wyciągu z rozmarynu, czarnej rzodkwi, cytryny, lawendy, dziegciu brzozowego, pokrzywy, łopianu, mięty, rzepy, chmielu, aloesu, a także węgla aktywnego, glinki marokańskiej lub drzewa herbacianego. Składniki te są niezwykle pomocne w obniżeniu poziomu wydzielanego przez skórę sebum. Ponadto, łagodzą stany zapalne i zmniejszają obrzęki powstające w tkankach skóry.  

Jak myć włosy przetłuszczające się?

Oprócz stosowania specjalnego szamponu, w walce z nadmiernie przetłuszczającymi się włosami pomocne jest odpowiednie ich mycie. Wbrew pozorom, ma ono duży wpływ na kondycję włosów oraz skóry głowy. W jaki sposób należy myć włosy?

Przede wszystkim – odradzamy mycie włosów gorącą wodą. Zdecydowanie lepiej wpływa na strukturę włosa kontakt z wodą chłodną lub letnią. Po wymyciu włosów należy dokładnie je spłukać dużą ilością wody, usuwając pozostałości szamponu. W tym celu również należy unikać wody gorącej.

W czasie mycia włosów należy delikatnie masować skórę głowy opuszkami palców. Warto unikać nadmiernie energicznych ruchów, które mogłyby doprowadzić do powstania mikro-otarć. Lepszym rozwiązaniem będzie masaż głowy, w czasie którego uaktywnimy powierzchnię skóry naszej głowy, by wchłonęła więcej substancji odżywczych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]