Czy usuwanie blizn jest możliwe?

0
1292

Choć wielu osobom wydaje się, że nigdy nie będą w stanie pozbyć się swoich blizn – nie jest to wcale prawda. Być może tak to wyglądało kilkanaście lat temu, ale obecnie mamy już wiele sposobów i trzeba po prostu wybrać taki, który najbardziej nam odpowiada – także pod względem finansowym. Bo niestety trzeba od razu zauważyć, że takie leczenie jest kosztowne i będzie wymagało kilku zabiegów, które będą powtarzane w wyznaczonym okresie czasu.  

Jeżeli chodzi o stopień trudności to na pewno dużo zależy tutaj od przyczyny pojawienia się blizny – oraz od tego, czy jest ona stosunkowo świeża. Jeżeli pojawiła się niedawno to być może jesteśmy w stanie jeszcze coś poradzić przy pomocy tylko domowych sposobów. Na pewno warto w pierwszej kolejności skorzystać właśnie z tego – w końcu nic nie tracimy, a być może zaoszczędzimy dużo pieniędzy. Tutaj jednak dużo będzie zależało także od umiejscowienia blizn – te najbardziej widoczne człowiek będzie chciał wyeliminować natychmiastowo. 

Miód, olejki, masaże – domowe sposoby pozbywania się blizn 

Wykorzystywanie domowych sposobów zalecane jest raczej tym osobom, dla których usuwanie blizn nie stanowi priorytetu – być może znajdują się one w niezbyt widocznym miejscu albo po prostu w ogóle nam nie przeszkadzają. Wtedy dla własnego spokoju możemy spróbować np. masować to miejsce, w celu pobudzenia ukrwienia.  

Najczęściej zalecane jest smarowanie blizn i rozstępów różnymi olejkami – konopnym, z rokitnika. Pozytywne recenzje otrzymuje zawsze olejek lniany. Musimy być ostrożni przy korzystaniu z nich, ponieważ zostawiają plamy na ubraniach i trudno będzie nam później się tego pozbyć. Dobrze jest również nakładać na blizny miód oraz mieszankę z kawy – zauważono po tym pozytywne rezultaty. 

A może jednak laser? 

Laserowe usuwanie blizn cieszy się największą popularnością przede wszystkim dlatego, że jest bardzo skuteczne. Zapewnia człowiekowi bardzo szybkie efekty i tym samym poprawia samoocenę. Jest również kosztowne, ale czasami po prostu od razu czujemy, że nie mamy innego wyboru – tym bardziej, gdy blizna występuje na twarzy bądź w innym widocznym miejscu. Tak czują się często osoby mające blizny pozostałe po trądziku – ich pozostawienie nie wchodzi w ogóle w grę. 

Do pozbycia się blizny wykorzystywany jest laser frakcyjny i jego głównym zadaniem jest wykonanie mikrouszkodzeń w głębi skóry – w ten sposób można pobudzić ją do naturalnej regeneracji i produkcji kolagenu. Aby efekty były jak najlepsze potrzebne jest kilkukrotne powtórzenie takiego zabiegu. Warto wykonać go u specjalistów, np. w klinice Projekt Skóra w Warszawie. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]