Jak skutecznie oczyszczać twarz

Zasypianie bez demakijażu to jeden z podstawowych błędów w codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Jednak woda i mydło nie są właściwymi produktami do jej mycia – czy na pewno wiesz, czego warto używać rano i wieczorem, aby oczyścić twarz i przygotować ją na przyjęcie cennych składników?

Niewłaściwa pielęgnacja lub jej brak

Mleczko, płyn micelarny, olejek do mycia twarzy, żel itd. – produktów przeznaczonych do oczyszczania cery oraz wykonywania demakijażu jest bardzo wiele. Okazuje się jednak, że większość z nas popełnia podstawowe błędy w codziennej pielęgnacji skóry.

Przede wszystkim często stosujemy niewłaściwie dobrane do naszego typu skóry kosmetyki lub po prostu preparaty niskiej jakości. Mleczko, żel bądź olejek myjący do twarzy oraz tonik powinny wykazywać właściwości oczyszczające, dodatkowo łagodzące i pielęgnujące. Podczas oczyszczania, warto pamiętać również o szyi i dekolcie.

Troskliwa, systematyczna pielęgnacja jest niezwykle ważna w przypadku pań, które stosują makijaż. Skóra musi być oczyszczona, aby mogła dobrze funkcjonować, a nocą się regenerować. Przede wszystkim staranne oczyszczanie to obowiązek każdego z nas. Czego jednak warto używać?

Olejek myjący do twarzy

Do codziennego oczyszczania cery służą m.in. olejek do mycia twarzy, żel lub mleczko, a następnie tonik. Dobre efekty zapewnia też mikromasaż skóry, gdyż pobudza ją, poprawia ukrwienie, dotlenia i odżywia. Odpowiednio dobrany do typu cery preparat myjący powinien być zastosowany przed aplikacją np. kremu do przesuszonej cery Nutritic Intense Riche.

Dermokosmetyk od La-Roche Posay zapewnia poczucie komfortu, niweluje napięcie i zaczerwienienie, a także sprawia, że skóra staje się elastyczna i dobrze odżywiona. Nawilżający krem do twarzy to konieczność w pielęgnacji suchej i szorstkiej cery.

Mleczko, pianka, żel

Oczyszczanie pozwala usunąć wszystkie zanieczyszczenia z twarzy, np. kurz, brud, makijaż, nadmiar sebum, zrogowaciały naskórek itd. Rezygnacja z tego elementu pielęgnacji nie pozwoli skórze na regenerację, przez co w efekcie utraci ona elastyczność i blask, stanie się szara, cienka jak pergamin i podatna na szybsze starzenie. Dobrym wyborem będzie wspomniany olejek myjący do twarzy, a także żele, mleczka oraz pianki, gdyż są one łatwe w aplikacji, rozprowadzeniu i nie spływają po skórze.

Żele należą do najbardziej popularnych produktów oczyszczających, ponieważ są łatwe w użyciu, skuteczne i dodatkowo odświeżają. Z kolei mleczka czy kremy składają się z dwóch faz – wodnej i olejowej. Stosuje się je do codziennego oczyszczania i demakijażu. Nie wysuszają i nie wymagają użycia wody, a dodatkowo nawilżają.

Wybór odpowiedniego preparatu do oczyszczania skóry twarzy to kwestia w dużym stopniu indywidualna i warto przetestować kosmetyki o różnej konsystencji, aby dobrać odpowiedni środek dla siebie i swojego rodzaju cery.

[Głosów:0    Średnia:0/5]