włosy

Już na wstępie wpisu pragniemy poinformować, że wbrew powszechnej opinii, nie tylko osoby dorosłe mogą zmagać się problemami zdrowotnymi, które powodują znaczne przerzedzenie się lub też niekontrolowane wypadanie włosów. Coraz częściej z rzeczonymi bolączkami borykają się także dzieci, czy to na skutek uwarunkowań genetycznych, przebytych chorób, trudnych zdarzeń życiowych, czy w końcu czynników zewnętrznych. Rodzice takich pociech doświadczonych przez los niejednokrotnie zwracają się do nas z pytaniem, czy w ich przypadku możliwe jest zagęszczenie włosów, tak aby mogły one dalej cieszyć się dzieciństwem, nie martwiąc się nadmiernie tym jak wyglądają.

Odpowiedź jest jak najbardziej twierdząca, trzeba jednakże wiedzieć na jaką metodę się zdecydować. Z doświadczenia powiedzieć możemy, że najmniej inwazyjną a jednocześnie dającą najbardziej zadowalające (a do tego błyskawiczne) rezultaty jest ta polegająca na aplikacji mikroskopijnych włókien Toppik, które momentalnie po ich nałożeniu na fryzurę przywierają do poszczególnych włosów sprawiając, że te ostatnie prezentują się o wiele lepiej, niezależnie od warunków pogodowych oraz oświetlenia.

zagęszczanie włosów

W przeciwieństwie do metody keratynowej, która wymaga nakładania poszczególnych pasemek włosowych na gorąco, co może prowadzić do uszkodzenia struktury wewnętrznej włosów, aplikacja włókien mikroskopijnych jest zupełnie nieinwazyjna i nie wywiera negatywnego wpływu na skórę głowy ani na czuprynę dziecka. Może ono także po jej nałożeniu od razu wrócić do zabawy z przyjaciółmi na świeżym powietrzu, jako że nawet najbardziej dynamiczne ruchy nie będą powodowały luzowania się i odpadania włókien. Kiedy pociecha już się do nich przyzwyczai, zabieg aplikacji można powtórzyć, aby poprawić i odświeżyć wygląd fryzury, a dodatkowo uzupełnić miejscach, w których włosów jest nieco mniej lub też nie ma ich wcale (na przykład na skutek szybko postępującego łysienia plackowatego). Podsumowując – zagęszczanie włosów u dzieci jest jak najbardziej bezpieczne…jeżeli tylko zdecydujemy się na wybór odpowiedniej metody!

[Głosów:1    Średnia:5/5]