Bez względu na wiek oraz prowadzony styl życia, o skórę wokół oczu musimy dbać wyjątkowo. Dlaczego? Bo jest ona bardzo delikatna i podatna na zbyt szybkie starzenie się. By uniknąć problemów ze zbyt wcześnie atakującymi nas zmarszczkami oraz pozbyć się niechcianych worków i cieni pod oczami, musimy zdać sobie sprawę z tego, jak ważna staje się tu systematyczna pielęgnacja. Im lepiej dobierzemy kosmetyki, im lepiej zadbamy o skórę pod oczami, tym dłużej będziemy mogły się cieszyć młodym i zdrowym wyglądem. Co możemy zrobić, by skóra pod oczami nie stała się dla nas przyczyną poważnych problemów?

Skóra pod oczami narażona jest na ciągłe pocieranie oraz na szereg czynników zewnętrznych. Wielkim zagrożeniem może się dla niej okazać zbyt mocny makijaż oraz jego niedokładne usunięcie. Pamiętajmy zatem, że demakijaż to podstawa skutecznej pielęgnacji delikatnej skóry wokół oczu i czynność, o której miłośniczki pięknego wyglądu nie mogą zapominać. Im lepszy płyn do demakijażu wybierzemy, tym lepiej dla nas. Resztki tuszu i cieni do powiek to poważne obciążenie dla naszej skóry. Pozostawione na noc, mogą utrudnić jej proces regeneracji, a tym samym przyczynić się do jej osłabienia.

Pamiętajmy też, że wybierając kosmetyki do makijażu, powinnyśmy stawiać na sprawdzone produkty wysokiej jakości. Co jeszcze jest ważne? W ochronie skóry wokół oczu ważne są kremy pod oczy – lekkie kosmetyki, które chronią i pielęgnują skórę. To dzięki nim można dostarczyć skórze wielu cennych dla jej zdrowia i urody składników odżywczych, a tym samym skutecznie wspomóc proces jej regeneracji. Pamiętajmy, że im starsze jesteśmy, tym ważniejszą rolę w codziennej pielęgnacji skóry wokół oczu odgrywają takie właśnie kremy.

Skóra pod oczami może wiele zyskać w chwili, gdy będziemy ją delikatnie i systematycznie masować. Ważna jest też nasza codzienna dieta, a raczej ilość płynów, jakie wypijamy w ciągu dnia. Pamiętajmy, że aby nasza skóra mogła zachwycać zdrowym i pięknym wyglądem, powinnyśmy wypijać około 1, 5 litra wody dziennie. Wyjdzie nam to na zdrowie, a jednocześnie pomoże nam w walce o zdrowszy i piękniejszy wygląd.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]