odwodnienie organizmu - objawy

W trakcie dnia każda osoba dorosła traci dość sporą ilość wody z organizmu. Przypuszcza się, że mogą to być nawet 2 litry. Jest to całkiem normalne, dochodzi do tego na skutek wykonywania typowych czynności życiowych, takich jak: oddychanie, pocenie się, czy oddawanie moczu. Aby równowaga wodna była zachowana, powinniśmy przestrzegać picia odpowiedniej ilości wody każdego dnia.

Oczywiście jeżeli regularnie wykonujemy ćwiczenia fizycznej, karmimy dziecko lub jesteśmy w ciąży, tej wody w naszej diecie powinno znaleźć się więcej. Odwodnienie organizmu jest groźne i może nieść za sobą wiele dolegliwości utrudniających normalne funkcjonowanie.

Jak objawia się odwodnienie organizmu?

Zmęczenie

Woda to jeden z najważniejszych związków chemicznych, które są niezbędne do życia. Gdy nasz organizm jest odwodniony, dochodzi do spowolnienia aktywności enzymatycznej w organizmie. Wtedy pojawia się przewlekłe zmęczenie, problemy z pamięcią, koncentracją, czy znużenie.

Wysokie ciśnienie krwi

Gdy dojdzie do odwodnienia, nasza krew zaczyna gęstnieć, w niektórych miejscach zmniejszeniu ulegają również przepływy krwi. Skutkiem tego zazwyczaj jest podwyższone ciśnienie krwi.

Choroby skóry

Gdy odpowiednio nie nawadniamy organizmu, zaburzone jest usuwanie toksyn i wszelkich szkodliwych substancji. W takiej sytuacji skóra jest bardziej podatna na różnego rodzaju choroby. Mogą pojawić się również zmarszczki oraz przebarwienia.

Przeczytaj też: http://www.frywolna.pl/rozswietlacz-do-twarzy-jak-nalezy-go-stosowac/

Zaburzenia trawienia

W wyniku niedoboru wody, jak i składników mineralnych może dojść do szeregu zaburzeń trawiennych. Mowa tutaj o wrzodach, zaparciach, refluksie lub zapaleniu żołądka.

Problemy z pęcherzem/nerkami

Podczas, gdy organizm jest odwodniony zaczynają się w nim gromadzić toksyny. Środowisko zmienia się z zasadowego, na kwaśne, a to są idealne warunki dla rozwoju różnych drobnoustrojów. Nerki oraz pęcherz stają się bardziej podatne na infekcje.

Przedwczesne starzenie się skóry

Odwodniona skóra daje o sobie znać, zazwyczaj pojawiają się na niej zmarszczki oraz przebarwienia. Staje się mniej elastyczna, traci napięcie i szybciej się starzeje. Dlatego bardzo ważne jest jej nawilżenie zarówno od wewnątrz, jak i zewnątrz.

Źródło: https://www.klubdobrzenastawionych.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]