mycie twarzy

Z pewnością nie mydłem ani nie żadnym drogeryjnym żelami, które pełne są niewłaściwych  detergentów, syntetycznych środków zapachowych oraz barwników. Jeśli dbamy o to aby nasza cera zdrowa, musimy sięgać po kosmetyk, który dokładnie zmyje zanieczyszczenia bez naruszania warstwy hydrolipidowej skóry.

Nasza cera cały czas wystawiana jest na czynniki zewnętrzne, które są obciążają. Jest ona w rezultacie sucha. Powstają wtedy również niedoskonałości, które chcemy zakryć często drogimi kosmetykami. Zamiast wydawać pieniądze na kolejny krem czy maseczkę na skórne dolegliwości, należy zwróć uwagę na to, czym myje się twarz. Ta codzienna, czynność często jest uważana za mało istotną, często jest pomijana lub wykonywana w zły sposób. 

Przeczytaj też: http://odciski.com.pl/czy-makijaz-permanentny-jest-bezpieczny-dla-zdrowia/

Czym nie należy myć twarzy

Używanie drogeryjnych kosmetyków o nieznanym nam składzie może zniszczyć zdrowie naszej cery oraz może być kluczem do wielu problemów dermatologicznych. Spowodowane jest to mocno skoncentrowaną formułą kosmetyków. Zaburzają  naturalną florę bakteryjną skóry. Odwodniona skóra szybciej się starzeje, oraz jest bardziej podatna na wystąpienie niedoskonałości i rozwój stanów zapalnych. 

Mimo to powinniśmy dokładniej przyjrzeć się składom kosmetyka, którego używamy do codziennej pielęgnacji. Zrezygnujmy jeśli:

  • na drugim-trzecim miejscu w składzie ma mocny detergent np. Sodium Laureth Sulfate (SLS);
  • niewielka ilość znacznie się pieni;
  • ma sztuczny zapach;
  • ma intensywną barwę;
  • po jego użyciu skóra jest ściągnięta.

Odpowiednie kosmetyki

Po użyciu właściwych produktów twoja skóra będzie dobrze oczyszczona i odpowiednio nawilżona. Oprócz łagodnych środków myjących zawierają one składniki kojące, np. glicerynę, wodę różaną, alantoinę, mocznik. Oczyszczanie skóry to podstawa. Nie należy tego bagatelizować .To odpowiednio prowadzona pielęgnacja zapewnia nam skuteczne działanie wszystkich innych kosmetyków. Nawet ekskluzywny krem do twarzy nie spełni pożądanych efektów, gdy nasza skóra nie będzie do tego przygotowana.

Zródło: https://www.zdrowonastawieni.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]