Jak dobrać podkład do cery? 3 sprawdzone porady

Idealnie gładka cera o jednolitym kolorycie to podstawa doskonałego makijażu. Aby wyglądać pięknie przez cały dzień lub noc, powinno się odpowiednio dobrać rodzaj podkładu. Na rynku dostępnych jest wiele fluidów, dlatego znalezienie najlepszego z nich może zająć nieco czasu. Jeśli chcesz szybciej trafić na kosmetyk idealny dla siebie, sprawdź, jak dobrać podkład do cery.

  1. Znajdź swój kolor podkładu
  2. Określ posiadany typ cery
  3. Testuj różne fluidy

Znalezienie idealnego podkładu wymaga zwykle przetestowania co najmniej kilku kosmetyków. Niestety, nie istnieje uniwersalny fluid dla wszystkich kobiet, gdyż każda z pań ma zupełnie inny rodzaj cery o odmiennych potrzebach. Jeśli wciąż jesteś na etapie poszukiwania podkładu idealnego dla siebie, sprawdź, na jakie cechy kosmetyku zwrócić uwagę. Oto 3 porady, które Ci w tym pomogą.

Znajdź swój kolor podkładu

Dobieranie podkładu powinno się rozpocząć od określenia, jaki kolor podkładu jest odpowiedni do danej cery. Fluid powinien mieć ten sam odcień co cera, a jeżeli paleta barw jest ograniczona, różnica pomiędzy kolorem podkładu a odcieniem cery nie powinna być większa lub mniejsza niż jeden ton. Dzięki temu twarz będzie prezentować się naturalnie i uniknie się niepożądanego efektu odcięcia. Ważne jest nakładanie na skórę jedynie cienkiej warstwy fluidu, gdyż ma on jedynie wyrównywać kolor cery zamiast tworzyć na niej grubą maskę.

Aby znaleźć odpowiedni kolor podkładu, powinno się sprawdzać jego odcień na zewnętrznej stronie dłoni. Skóra w tym miejscu ma barwę zbliżoną do naturalnego koloru cery, dlatego łatwo można ocenić, czy fluid jest za ciemny, czy za jasny. Po jego rozsmarowaniu na skórze, warstwa kosmetyku powinna być niemalże niewidoczna. Różne odcienie podkładów wyglądają inaczej w przypadku poszczególnych marek kosmetyków, dlatego warto przeglądać ofertę więcej niż jednego producenta w poszukiwaniu idealnego fluidu. Szeroki wybór podkładów znajdziesz na https://www.wizazsklep.pl/42-fluidy-podklady

Powinno się pamiętać, że zadaniem fluidu jest jedynie wyrównanie cery. Dobrze dobrany podkład nie rozświetli skóry, ani nie doda jej ciemniejszego odcienia. Do konturowania twarzy używa się rozświetlacza, bronzera i różu, które sprawiają, że kształt twarzy jest zbliżony do owalu, a skóra wygląda świeżo i promiennie.

Określ posiadany typ cery

Jak dobrać podkład do cery? Po wybraniu odpowiedniego koloru powinno się określić, jaki typ cery się posiada. Rodzaje podkładów są dopasowane do cery wrażliwej, tłustej, mieszanej, suchej, a nawet z atopowym zapaleniem skóry. Skóra tłusta potrzebuje fluidu, który zapobiegnie błyszczeniu się cery i zapychaniu porów. Dzięki podkładowi dla cery tłustej zmniejszy się uciążliwość trądziku, a także pojawiania się zaskórników. Ponadto twarz będzie matowa nawet po ciężkim dniu, co zniweluje potrzebę ciągłego poprawiania makijażu i ukrywania świecenia się cery. Konsystencja fluidu powinna być lekka, gdyż ciężki, tłusty kosmetyk pogorszy stan skóry.

Dla skóry suchej odpowiednie są podkłady o działaniu nawilżającym. Dobrym wyborem są fluidy zawierające substancje takie jak kwas hialuronowy, który naturalnie występuje w skórze i jest odpowiedzialny za wiązanie w niej wody. Podkłady dla cery suchej powinny chronić przed jej dalszym przesuszaniem, gdyż w przeciwnym razie cała twarz pokryje się nieestetycznymi suchymi skórkami.

Dla cery wrażliwej i z atopowym zapaleniem skóry przeznaczone są specjalne linie kosmetyków kolorowych. Jeśli objawy alergii lub AZS są szczególnie nasilone, powinno się zrezygnować z robienia makijażu. Gdy stan cery zaczyna się poprawiać, make-up można wykonać przy użyciu kosmetyków bez zawartości silnie uczulających substancji (np. aromatów i alkoholu). Dobrym wyborem są podkłady z linii dermokosmetyków, które kosztują dość sporo, jednak są w pełni bezpieczne dla większości kobiet z alergią i atopowym zapaleniem skóry.

Testuj różne fluidy

Znalezienie idealnego fluidu może zająć sporo czasu, nawet gdy ma się jeden z popularniejszych odcieni cery oraz skórę normalną. Każda kobieta jest inna, a jej skóra wykazuje odmienne potrzeby na różnych etapach życia. Niektóre panie korzystają z kilku fluidów w zależności od pory roku i stopnia opalenizny, a także dobierają inny kosmetyk na dzień, a inny na całonocną imprezę.

Aby dobrać odpowiedni fluid dla siebie, warto korzystać z testerów i sprawdzać, jak skóra reaguje na poszczególne kosmetyki. Niektóre podkłady mogą zbijać się w grudki, inne będą spływać wraz z potem, zwłaszcza w upalnie dni oraz w stresujących sytuacjach. Każdy kosmetyk może być odpowiedni dla zupełnie innej kobiety, dlatego na początek warto unikać kupowania drogich fluidów w standardowych opakowaniach.

Testery są dostępne w większości drogerii, dlatego korzystanie z nich nie sprawia żadnych problemów. Po próbki powinny sięgać przede wszystkim panie, które mają skłonność do podrażnień skóry i pojawiania się alergii. Dzięki testerom mogą uniknąć wystąpienia przykrych dolegliwości i kupna produktu, który będzie powodował uczulenie.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]