Dlaczego Polka nie ma ochoty na seks?

Należy pamiętać, że to właściwa komunikacja jest kluczem do udanego związku, ale też pożycia seksualnego. Seks jest bardzo ważny, dlatego jeśli tylko pojawią się na tym tle pewne różnice czy problemy, warto je przedyskutować. Udany związek to także ten, gdzie partnerzy odczuwają satysfakcję ze stosunków seksualnych. Postarajmy się odpowiedzieć, dlaczego Polka może nie mieć ochoty na seks. Jak się okazuje ta sytuacja dotyczy aż 58 procent Polaków, dlatego warto przyjrzeć jej się bliżej.

Gdy nie ma pożycia seksualnego

Jeśli w związku pojawi się okres, w którym partnerzy nie uprawiają seksu przez dłuższy czas, fakt ten nie jest powodem do zmartwień. Gorzej, gdy takich okresów jest coraz więcej, a osoby zaczynają żyć pod jednym dachem niemniej jednak osobno. Tego typu sytuacje niestety pojawiają się w związkach długich stażem. Ale dlaczego to Polka nie ma ochoty seks? Znalezienie powodu jest bardzo istotne, ponieważ znając go, można przygotować sposób jego wyeliminowania. Do najczęstszych przyczyn problemów łóżkowych, a dokładnie tego, że Polka może nie mieć ochoty seks należą:

 • problemy z partnerem
 • problemy w relacjach
 • partner traktuje kobietę przedmiotowo
 • partnerka straciła szacunek do partnera
 • Polka jest zmęczona fizycznie oraz psychicznie
 • partnerka ma problemy natury wewnętrznej
 • Polka ma kompleksy dotyczące swojego wyglądu
 • partnerka była wykorzystywana seksualnie
 • seks jest dla partnerki bolesny
 • partnerka nie odczuwa przyjemności z pożycia seksualnego
 • partnerka nie odczuwa popędu seksualnego

Co ma zrobić mężczyzna, gdy kobieta nie chce

Zdając sobie sprawę z tego, że kobieta może stracić ochotę na seks ze swoim partnerem, o wiele prościej znaleźć rozwiązanie. Nie musi ono dotyczyć od razu konieczności zwrócenia się po poradę do specjalisty. Niemniej jednak, jeśli zajdzie taka potrzeba, nie warto się wzbraniać. Problemy łóżkowe mogą dotyczyć związków długich stażem. Mogą być jednak kłopotem młodych związków. Wachlarz powodów jest, jak widać szeroki. Co ma zrobić mężczyzna? Z całą pewnością nie zmuszać, ponieważ to kwestia bardzo delikatna. Najlepszym sposobem jest rozmowa. Podejrzewanie, że ona ma kogoś itp. insynuacje potrafią rozpętać prawdziwą burzę, która jak wiadomo, nie jest nikomu potrzebna. Dzięki rozmowie sprawę można stosunkowo szybko rozwiązań.

Dlaczego Polka nie ma ochoty na seks?

Pomoc psychoterapeuty

Pomoc specjalisty jest nieunikniona, jeśli tylko sposoby radzenia sobie z problemem okażą się nieskuteczne. Jeśli tylko oboje partnerów chce powrotu do udanego pożycia seksualnego, wizyta u psychoterapeuty, seksuologa jest właściwym rozwiązaniem. Niestety coraz częściej mówi się o tym, że kobiety w małżeństwach są wykorzystywane seksualnie. Chodzi tutaj wyłącznie o sam akt seksualny, męskie spełnienie, a nie o miłość, która odgrywa u kobiet szczególne znaczenie. Seks w długich związkach bardzo łatwo się psuje. Intymne życie należy więc właściwie pielęgnować. Poza tym mężczyźni powinni pamiętać, że żon nie można traktować przedmiotowo. Jeśli tylko jest miłość, czułość, wzajemne wsparcie, pojawi się i namiętność.

Podsumowanie

Jak widać Polka może mieć wiele powodów, aby nie uprawiać seksu. Co więcej, niejednokrotnie problemy te dotyczą relacji w związku. Nie ma udanego pożycia seksualnego w związkach, w których nie ma porozumienia. Seks jest w małżeństwie czy też układzie partnerskim dopełnieniem miłości, wspólnego życia, planów, celów i dążeń. Nie warto z góry podejrzewać partnerki o zdradę, jeśli ta nie ma ochoty na seks. Warto przyjrzeć się więc wspólnemu funkcjonowaniu i szukać powodów właśnie tutaj. Lekiem na całe zło jest z całą pewnością poważna rozmowa. Ta jest gwarancją porozumienia, wyjaśnienia sobie pewnych kwestii. Mężczyźni bardzo szybko dochodzą do wniosku, że ona może kogoś mieć, że przestałem być dla niej atrakcyjny. Powód braku seksu w związku jest jednak zdecydowanie często inny. Polki są zgodne co do tego, że w większości przypadków chodzi o zmęczenie, które nie ma pozytywnego wpływu na popęd seksualny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]